Wywiady

K. Nyczka: Hamulce tramwajowe – niezawodna regeneracja

Polska Firma Systemyhamulcowe.com jako jedyna w Europie specjalizuje się w doprowadzaniu do stanu nowości tramwajowych zacisków hamulcowych. Poza rynkiem krajowym, jej zregenerowane podzespoły można znaleźć w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej. Jak zrodził się ten sukces i na czym dokładnie polega działalność firmy, powiedział nam Krzysztof Nyczka, jej właściciel.   

Jakie są główne obszary działalności prowadzonej przez Pana firmy, może krótki rys historyczny?

Firmę założyłem w roku 2006. Zaczęło się od regeneracji i handlu częściami samochodowymi do aut marki MAN m.in. zacisków hamulcowych. Klienci zadowoleni z efektów, poprosili o rozszerzenie usług o regenerację zacisków także do innych modeli aut. Oferta objęła wszystkie auta ciężarowe. Po pięciu latach prowadzenia działalności okazało się, że 80% sprzedaży to same zaciski hamulcowe. Postanowiłem wtedy wyprzedać wszystkie części do aut ciężarowych i zająłem się profesjonalnie doprowadzaniem do stanu nowości tylko zacisków hamulcowych.

Sama firma nie wzięła się znikąd. Jest efektem wieloletniego planowania?

Od ponad 25 lat poświęcam wolny czas rozwojowi osobistemu – czytam książki, na początku były to głównie Brian Tracy. Z jego publikacji pt. „Maksimum osiągnięć” nauczyłem się wyznaczać cele i układać plany realizacji. Początkowo były to niewielkie cele, obejmujące jeden zacisk, który naprawiałem osobiście. Z czasem sprzedaż wzrosła do ponad 100 tys. zacisków hamulcowych.