Publikacje Firm Raport z Polski

Technologie Medcom nagrodzone na 14. Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO

Za nami kolejna edycja Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO – najważniejszego w tym roku spotkania branży w Europie. Obok premier, prezentacji wyjątkowych produktów oraz spotkań biznesowych przyznano także nagrody. Wśród laureatów znalazł się polski producent rozwiązań energoelektronicznych dla transportu szynowego. Firma Medcom zdobyła Medal Prezesa SEP, Nagrodę im. prof. Jana Podoskiego oraz wyróżnienie im. prof. Czesława Jaworskiego.

Medcom

To już 14. edycja wydarzenia, skupiającego czołowych producentów branży transportowej. Na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich o powierzchni niemal 40 tys. metrów kwadratowych znalazły się stoiska ponad 500 wystawców z 25 krajów oraz kilometr torowiska z prezentowanymi pojazdami.

Medcom nagrodzony w prestiżowych konkursach

Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO to m.in. prestiżowe konkursy: Firma Kolejowa Odpowiedzialna Społecznie promujący aktywność na polu CSR, Medal Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich uznawany za jedną z najważniejszych w Polsce nagród w dziedzinie elektryki, Nagroda im. prof. Jana Podoskiego dla najlepszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań oraz Nagroda im. prof. Czesława Jaworskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie wykorzystywania nowych technologii. Ogłoszenie laureatów miało miejsce podczas uroczystej gali, która w tym roku odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności. Wśród nagrodzonych znalazły się urządzenia opracowane przez warszawskiego producenta.

Medal Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich za zasilacz buforowy serii ZB110DC100 w technologii węglika krzemu (SiC) z chłodzeniem naturalnym do lokomotyw i wagonów pasażerskich.

Nagroda im. Jana Podoskiego – w kategorii „Części, podzespoły i wyposażenie taboru” za zintegrowany zestaw falownik-przetwornica-układ odzysku energii w technologii węglika krzemu dla tramwajów.

Wyróżnienie im. prof. Czesława Jaworskiego za najnowszej generacji system napędowy i zasilania do pojazdów EZT.

Polskie technologie dla nowoczesnego, ekologicznego transportu

Opracowywane urządzenia są ważnym elementem budowania nowoczesnego i ekologicznego transportu. Łączą w sobie wyjątkowo wysoką sprawność z niskim zużyciem energii i możliwością odzyskiwania jej podczas hamowania. Ponadto, dzięki wykorzystywaniu technologii SiC są mniejsze i lżejsze od dotychczas stosowanych systemów.

Urządzenia, które zdobyły prestiżowe nagrody, można było zobaczyć z bliska na stoisku. Ponadto w ramach ekspozycji taborowej TRAKO zaprezentowano 5 pojazdów, w których wykorzystano rozwiązania producenta. To m.in. pierwsza w Europie 6-osiowa lokomotywa elektryczna Dragon 2 Newagu z energooszczędnymi przekształtnikami SiC, jak również pojazdy z nowoczesnymi systemami napędowymi i zasilania, takie jak Hybrydowy Impuls 2 (Newag), zmodernizowany przez ZNTK Mińsk Mazowiecki zespół trakcyjny ED74 dla PKP Intercity, nowa platforma pojazdów szynowych PLUS firmy FPS (H. CegielskiFabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o).

Dodaj komentarz