Aktualności Wydarzenia

30-latek zaatakował kierownika pociągu

W Poznaniu, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei aresztowali sprawcę ataku na kierownika pociągu. Mężczyzna w wieku 30 lat zaatakował kierownika pociągu Kolei Wielkopolskich, uderzając go pięścią w twarz i uszkadzając jego telefon komórkowy. Na szczęście kierownik pociągu nie odniósł żadnych obrażeń. Teraz Policja zajmuje się tą sprawą. Zdarzenie miało miejsce w miniony weekend na stacji kolejowej Poznań Główny. 

30-latek zaatakował kierownika pociągu
Fot:Straż Ochrony Kolei

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Poznaniu zostali poinformowani przez członka drużyny konduktorskiej jednego z przewoźników kolejowych, że podczas przebywania w tunelu peronowym stacji w Poznaniu, nieznany sprawca zaatakował go, uderzeniem pięścią w twarz. Mężczyzna wyrwał mu telefon komórkowy z rąk, powodując jego uszkodzenie.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei natychmiast podjęli poszukiwania podejrzanego na podstawie rysopisu i przeanalizowali nagrania z monitoringu stacji Poznań Główny. Dzięki tym działaniom, szybko zlokalizowali i aresztowali poszukiwanego mężczyznę. Sprawca przyznał się do popełnionego czynu. Poszkodowany odmówił udzielenia pomocy medycznej. 30-latek został przekazany policjantom z Komisariatu Policji Poznań Grunwald, którzy będą kontynuować postępowanie w tej sprawie.

 

Dodaj komentarz