global Wydarzenia

9 zabitych, 45 rannych – wypadek w indyjskim dystrykcie Jalpaiguri

Dwanaście wagonów pociągu Bikaner-Guwahati Express wykoleiło się w pobliżu miasta Maynaguri w północnym Bengalu. W wypadku śmierć poniosło 9 osób, a rannych zostało 45 kolejnych. Jak podaje indyjskie ministerstwo kolei sześciu rannych pasażerów jest w stanie krytycznym w związku z czym zostało przeniesionych do North Bengal Medical College and Hospital w Siliguri. Pozostali są leczeni w szpitalach w Jalpaiguri i Maynaguri.

 

Ashwini Vaishnaw – Minister kolei:

 – Przeprowadziliśmy szczegółową inspekcję torów. Wygląda na to, że nagła awaria sprzętu doprowadziła do wypadku. Dokładną przyczyny wypadku ustali zlecone dochodzenie. Wstepnie jednak wykazano  usterkę lokomotywy. Komisja Bezpieczeństwa Kolei prowadzi dochodzenie w celu ustalenia przyczyny wypadku.

 

Pozostali pasażerowie ekspresu z Bikaner do Guwahati kontynuowali podróż autokarami.  Minister kolei poinformował również, że rodzinom ofiar rozpoczęto wypłacanie odszkodowań. Rodziny zabitych w wypadku otrzymają 500 000 rupii, osoby ciężko ranne 100 000, a 25 tys. za drobne obrażenia, poinformował wczoraj minister.

W akcji ratowniczej pomagali mieszkańcy okolicznych wiosek.

 

Dodaj komentarz