Mija rok, od kiedy pandemia zmieniła funkcjonowanie publicznego transportu zbiorowego i całej branży związanej z koleją oraz komunikacją miejską. Jak obecnie sytuację oceniają przedstawiciele firm działających w sektorze transportowym? Jak w dobie pandemii funkcjonują ich firmy? O to zapytaliśmy kolejnego naszego rozmówcę – Adama Nowaka, prezesa zarządu PPPiH Eltronik:
Powiązane artykuły
Czy PKP CARGO się podniesie? “Nie wyobrażam sobie, że może być inaczej” [WYWIAD]
“Pilne wsparcie muszą otrzymać przede wszystkim przewozy towarów koleją, aby mogły na równych zasadach współistnieć z transportem drogowym” – mówi dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego w rozmowie z “Raportem Kolejowym”. Skomentował on wyniki przewozowe w Polsce, optymistyczne zmiany w taborze oraz współpracę z resortem infrastruktury. Panie Prezesie, na polskiej kolei można zauważyć […]
Kolej w Polsce się rozwija
Maciej Lignowski, Prezes PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o., opowiedział „Raportowi Kolejowemu” o planach taborowych, modernizacji infrastruktury, planach na przyszłość oraz rozwoju kolei
w Polsce.
Największym wyzwaniem jest kształcenie kadry inżynierskiej
Technologia robót kolejowych, tory i rozjazdy bezstykowe, pasja naukowa oraz kształcenie nowej kadry inżynierskiej – takie tematy poruszyliśmy podczas rozmowy z dr inż. Zbigniewem Kędrą z Politechniki Gdańskiej.




