Raport z Polski Wydarzenia

Agresywny nastolatek na peronie stacji w Koszalinie

Zachowywał się agresywnie i próbował zaatakować butelką oraz kamieniami funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Mundurowi zatrzymali 14-latka i przekazali go w ręce policji.

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

Do zdarzenia doszło 21 sierpnia na terenie stacji kolejowej w Koszalinie. Dyżurny tamtejszego posterunku SOK otrzymał informację, że przy krawędzi peronu nr II przemieszcza się agresywny nastolatek bez koszulki. Swoim zachowaniem wzbudza niepokój wśród podróżnych. Na miejsce skierowano patrol Straży Ochrony Kolei.

– Po przybyciu do stacji Koszalin funkcjonariusze SOK podjęli interwencję wobec nieletniego mężczyzny, którego zachowanie wskazywało na stan po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających. W trakcie interwencji nastolatek zachowywał się agresywnie używając wobec mundurowych słów potocznie uznanych za obraźliwie oraz groził, że rzuci się pod pociąg. Ponadto atakował funkcjonariuszy SOK używając butelki po alkoholu i kamieni – relacjonują mundurowi.

 

Funkcjonariusze SOK ujęli agresywnego 14-latka i wezwali na miejsce zdarzenia koszalińskich policjantów oraz zespół Ratownictwa Medycznego, który przetransportował nastolatka do szpitala.

Dalsze czynności w sprawie prowadzone są przez funkcjonariuszy z I Komisariatu Policji w Koszalinie.

Dodaj komentarz