Pasażer Raport z Polski

Agresywny pasażer pociągu zaatakował funkcjonariuszkę SOK

Wyzywał i groził funkcjonariuszom Straży Ochrony Kolei, a w trakcie interwencji kopnął Strażniczkę w łydkę. Agresywny pasażer pociągu przekazany został policjantom z Kutna.

Agresywny pasażer kopną funkcjonariuszkę SOK w łydkę (fot. Straż Ochrony Kolei)
Agresywny pasażer kopną funkcjonariuszkę SOK w łydkę (fot. Straż Ochrony Kolei)

Cała sytuacja swój początek miała w pociągu relacji Gdynia – Bielsko Biała. W środę 13 marca jeden z pasażerów został poproszony o opuszczenie pokładu z racji na brak ważnego biletu i coraz bardziej agresywna postawa. Z uwagi na brak reakcji, kierownik pociągu zwrócił się o pomoc do Straży Ochrony Kolei.

– Wobec interweniujących funkcjonariuszy SOK 36-latek zaczął używać wyzwisk, a także gróźb karalnych – relacjonują mundurowi. – Pasażer nie reagował na wydawane polecenia przez co został wyprowadzony w kajdankach z pociągu kopiąc przy tym funkcjonariuszkę w łydkę.

 

Agresywny mężczyzna został obezwładniony i przekazany policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. 36-letni mieszkaniec Brzezin został osadzony w policyjnym areszcie. Agresor niebawem usłyszy zarzut za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy SOK podczas wykonywania czynności służbowych, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz