global Wydarzenia

Alarmy bombowe sparaliżowały ruch kolejowy w Czechach

Doniesienia o podłożeniu ładunków wybuchowych w czeskich pociągach sparaliżowały ruch kolejowy w kraju. Jak informują Koleje Czeskie, nie kursują pociągi w regionie południowomorawskim.

AKTUALIZACJA: O godz. 10.30 ruch pociągów ze stacji Hranice na Moravě odbywa się normalnie. Na torach występują jednak utrudnienia.

Anonimowe alarmy o podłożeniu bomb w pociągach i na dworcach sparaliżowały ruch kolejowy w Czechach (fot. By NÖLB Mh - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=33748430)
Anonimowe alarmy o podłożeniu bomb w pociągach i na dworcach sparaliżowały ruch kolejowy w Czechach (fot. By NÖLB Mh – Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=33748430)

Koleje Czeskie wstrzymały ruch kolejowy na linii 271 Drahotuše – Polom oraz na linii 280 Hranica na Morawach- Horní Lideč Gr. – Żylina).  Zamknięto również stację kolejową Hranica. Działania te mają związek z anonimową informacją o podłożeniu ładunków wybuchowych w kilku czeskich pociągach, na stacjach i dworcach kolejowych. Wiadomość tę potwierdzają policjanci.

– Południowomorawscy policjanci od rana zajmują się kilkoma anonimowymi doniesieniami o podłożeniu bomb w pociągach, na dworcach kolejowych i na poczcie przy ulicy Nádražní w Brnie – informuje czeska policja. – W wytypowanych miejscach pracują funkcjonariusze z psami.

 


Do tematu wrócimy.

Dodaj komentarz