global Tabor Wydarzenia

Alstom dostarczy do Chicago wagony typu push-pull

Alstom dostarczy do 500 wagonów typu push-pull do Chicago. Wartość pierwszego zamówienia – na 200 wagonów – wynosi 650 mln euro.

– Jesteśmy zadowoleni, że to właśnie Alstom został wybrany, by dostarczyć do Chicago najnowszych rozwiązań w zakresie dwupoziomowego taboru dla lokalnego transportu kolejowego – podkreślił Jérôme Wallut, prezes Alstom Americas. – Alstom nadal inwestuje i wspiera inwestycje w infrastrukturę kolejową w USA, a nowe wagony pozwolą przewoźnikowi poprawić niezawodność floty, komfort podróży i zapewnić maksymalną dostępność dla pasażerów.

 

Dwupoziomowe wagony cechują się opływowym i nowoczesnym kształtem, a także komfortowym wnętrzem, wyposażonym m.in. we wtyczki USB. Pojazdy posiadać będą duże okna, zapewniają odstępy między siedzeniami i mają bezdotykowe drzwi.

Ponadto wykonawca stworzy szerokie drzwi, by skrócić czas wsiadania i wysiadania pasażerów.

nowe pociągi będą również spełniać wszystkie wymogi amerykańskiej ustawy o niepełnosprawności (ADA) oraz wymagania dotyczące dostępności, w tym dodatkowe podnośniki dla wózków inwalidzkich po każdej stronie. Niezawodność floty zostanie zwiększona dzięki nowoczesnym, sprawdzonym w obsłudze komponentom. Co więcej, nowe wagony będą energooszczędne, oferując m.in. oświetlenie LED i regulację klimatyzacji w oparciu o obciążenie pasażerów. nowe wagony będą również w 90 proc. nadawać się do recyklingu.

wagony produkowane będą m.in. w największym zakładzie produkcyjnym taboru kolejowego w Ameryce Północnej, w Hornell w stanie Nowy Jork. Projekt będzie prowadzony przez zakład Alstom Hornell i wspierany przez inne zakłady Alstom, w tym w Rochester w stanie Nowy Jork w zakresie automatycznego systemu sterowania pociągiem.