global Inwestycje Wydarzenia

Alstom dostarczy systemy sygnalizacyjne i telekomunikacyjne dla Indii

Alstom zaprojektuje, dostarczy i zainstaluje system sygnalizacji, sterowania pociągiem i system telekomunikacyjny na szybkiej linii kolejowej między Delhi a Meerut w Indiach. Kontrakt podpisany z National Capital Region Transport Corporation Ltd. (NCRTC) wart jest 106 mln euro.

Fot. ilustracyjne

Tworzona w Indiach kolej średnich prędkości skróci czas podróży między Delhi a Meerut do 60minut, z obecnych 90 minut. Maksymalna prędkość przejazdu wyniesie 160 km/h.

Zakres prac firmy Alstom obejmuje projektowanie, dostawę, instalację, testowanie i uruchamianie systemów sygnalizacji i sterowania pociągiem, nadzoru, platformowych drzwi ekranowych oraz systemów telekomunikacyjnych dla korytarza. Linia ta jako pierwsza w Indiach przyjmie hybrydowy system sygnalizacji poziomu 3 Europejskiego Systemu Sterowania Pociągiem (ETCS), który jest podstawowym elementem sygnalizacji i sterowania pociągiem w ramach Europejskiego Systemu Zarządzania Ruchem Kolejowym (ERTMS).

– Jako liderzy w dziedzinie mobilności cyfrowej jesteśmy zadowoleni z otrzymania tego kontraktu i dostarczenia pierwszej w historii Indii linii z przyszłościowym systemem sygnalizacyjnym. Alstom dostrzega ogromny potencjał technologii na rynku indyjskim. Z niecierpliwością czekamy na wdrożenie naszych zaawansowanych technologii w celu modernizacji głównych linii kolejowych – powiedział Ling Fang, Senior Vice President Alstom Asia Pacific.

 

Czytaj dalej >