global Inwestycje Wydarzenia

Alstom i iracki Minister Transportu podpisali list intencyjny ws. metra w Bagdadzie

Konsorcjum pod kierownictwem Alstom i partnerem Hyundai Engineering & Construction podpisało list intencyjny z irackim Ministerstwem Transportu w celu przyspieszenia wdrożenia w Bagdadzie 20-kilometrowej linii metra.

Fot. ilustracyjne

Dokument podpisany został w trakcie oficjalnej wizyty premiera Iraku Mustafy Al Kadhimi w Paryżu. Uroczystość odbyła się w Matignon, biurze premiera Francji, w obecności premiera Francji Jeana Castexa i premiera Iraku Mustafy Al Kadhimi.

Linia metra w Bagdadzie składać się będzie z 14 stacji. W ramach projektu do Iraku dostarczony zostanie tabor, systemy elektromechaniczne, a także tory.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania listu intencyjnego i rozwoju naszej współpracy z Republiką Iraku. Wierzymy, że w ramach tego projektu, wspólnie z rządem Iraku wdrożymy nasze najnowsze innowacyjne technologie, by poprawić mobilność mieszkańców Bagdadu  – powiedział Müslüm Yakisan, wiceprezes ds. Afryki, Bliskiego Wschodu i Środkowej Region Azji w Alstom.

 

Metro Alstom to sprawdzone, niezawodne pociągi, które obsługują kilkanaście wielkich miast świata, w tym Amsterdam, Barcelonę, Londyn, Paryż czy Singapur.