Wydarzenia

Alstom podpisał kontrakt z portem lotniczym Dallas Fort Worth

Alstom podpisał umowę z Międzynarodowym Portem Lotniczym Dallas Fort Worth (DFW). Celem kontraktu jest zapewnienie obsługi i konserwacji usługi dla zautomatyzowanego systemu przemieszczania osób (APM). Umowa obowiązywać będzie przez najbliższe 10 lat, czyli do stycznia 2032 roku. Jej wartość to ponad 200 mln euro.

Fot. Alstom
Fot. Alstom

W ramach tej umowy zakres prac Alstom obejmuje bieżące działania  prewencyjne i naprawcze oraz serwis 64 pojazdów Innovia APM 200, podsystemów i powiązanych komponentów systemu,który składa się z przełączników, dystrybucji energii, drzwi stacji, komunikatów i oznakowanie stacji.

Alstom będzie również odpowiadał za utrzymanie ośmiokilometrowego odcinka podwyższonej dwupasmowej prowadnicy, która obejmuje powierzchnię bieżną, belkę prowadzącą, 3 szyny i powiązane przełączniki, systemy ogrzewania prowadnic i automatyczny pociąg.

Alstom i DFW rozpoczęli współpracę w 2000 r. przy budowie ośmiokilometrowego systemu APM z dwupasmową prowadnicą. Znany pod nazwą Skylink, 32-pociągowy system APM (64 wagony) oferuje wygodną podróż pasażerom w obu kierunkach. Pojazdy Innovia APM są komfortowe i klimatyzowane. Łączą wszystkie pięć terminali – A, B, C, D i E. Alstom zapewnia obsługę techniczną systemu SkyLink od momentu jego otwarcia 21 maja 2005 roku. Od momentu uruchomienia system DFW osiągnął znakomite wyniki w zakresie dostępności, przekraczające 99% każdego roku. Przed pandemią przewiózł zaś ponad 20 milionów pasażerów rocznie.

Sean Donohue, Dyrektor Generalny lotniska DFW:

– DFW to najbardziej skomunikowane lotnisko na świecie, a Skylink pomaga naszym klientom łatwo poruszać się między terminalami.  Pewność, że Skylink jest odpowiednio serwisowanyy i sprawny, ma zasadnicze znaczenie dla zadowolenia klientów.

 

Michael Keroullé, prezes Alstom Americas:

– Jesteśmy niezwykle zadowoleni i dumni, że możemy przedłużyć naszą współpracę z Międzynarodowym Portem Lotniczym Dallas Fort Worth. Ponowne zaufanie klienta do firmy Alstom jest dowodem na to, że nasze doświadczenie w zakresie eksploatacji i konserwacji pomaga klientom w zapewnianiu wydajnych, niezawodnych i bezpiecznych usług dla ich użytkowników końcowych.

Dodaj komentarz