global Inwestycje Wydarzenia

Alstom poszerza działalność w sferze utrzymania taboru

Alstom podpisał umowę kupna firmy Shunter, czołowego wykonawcy usług w zakresie utrzymania towarowego i pasażerskiego taboru kolejowego w Holandii. Tym samym zwiększa swoją obecność w krajach Beneluksu.

Fot. Alstom

Shunter ma siedzibę w Rotterdamie, zatrudnia około 110 wykwalifikowanych pracowników w trzech warsztatach konserwacyjnych i trzech lokalizacjach serwisowych. Oferuje swoim klientom szeroki i zintegrowany pakiet usług w zakresie zarządzania i utrzymania taboru dla przewozów towarowych i pasażerskich. Każdego roku Shunter przeprowadza konserwację, remonty i naprawy uszkodzeń ponad 1000 wagonów, a roczny obrót firmy w 2020 roku wyniósł około 20 milionów euro.

Inwestycja pozwoli koncernowi Alstom wzmocnić swoją globalną pozycję poprzez fizyczną obecność w porcie w Rotterdamie.

Bernard Belvaux, dyrektor zarządzający Alstom Benelux powiedział:

– Jesteśmy bardzo entuzjastycznie nastawieni do integracji wiedzy Shunter, która jest powszechnie uznawana przez operatorów (…) Pełne doświadczenie firmy w zakresie konserwacji uzupełni wiedzę Alstom i pozwoli stać się jeszcze silniejszym partnerem w zakresie konserwacji dla naszych klientów, zwiększając dostępność i zmniejszając całkowity koszt użytkowanego przez nich taboru.

Czytaj dalej >