global Inwestycje Wydarzenia

Alstom przedstawił najnowsze zamówienia. Co i dla kogo wyprodukuje?

Alstom świętuje 65-lecie działalności w Brazylii. Przy okazji uroczystości spółka ogłosiła nowe projekty, które realizować będzie w swoim zakładzie w mieście Taubaté (stan São Paulo). Te obejmują produkcję pociągów dla metra w São Paulo, metra w Tejpej (Tajwan) oraz w Bukareszcie (Rumunia).

Alstom przez lata aktywnie wspierał rozwój brazylijskiej infrastruktury i postęp społeczny, przy jednoczesnym poszanowaniu dla środowiska. Świętując kolejną rocznicę działalności na terenie Ameryki Południowej, spółka poinformowała o kolejnych projektach, tworzonych w brazylijskich zakładach. Dzięki temu firma będzie zwiększać swój udział w rynku. Od 1955 r. Alstom wyprodukował na terenie Brazylii ponad 4,6 tys. pociągów.

Alstom ma wiele powodów, by świętować swoje 65-lecie w Brazylii. Przez lata firma aktywnie uczestniczyła w rozwoju krajowego sektora kolejowego i metra, wprowadziła wiele innowacji w zakresie mobilności miejskiej w ważnych dla Brazylii miastach. Alstom współpracował z głównymi przewoźnikami kolejowymi w São Paulo, Rio de Janeiro, Porto Alegre, Fortaleza, czy Recife. Firma uczestniczyła także w tworzeniu metra i linii tramwajowych w Rio de Janeiro. Wdrażała również rozwiązania technologiczne dla operatorów pociągów towarowych – mówi Prezes Alstom w Brazylii, Michel Boccaccio.