global Inwestycje Wydarzenia

Alstom przedstawił najnowsze zamówienia. Co i dla kogo wyprodukuje?

Alstom świętuje 65-lecie działalności w Brazylii. Przy okazji uroczystości spółka ogłosiła nowe projekty, które realizować będzie w swoim zakładzie w mieście Taubaté (stan São Paulo). Te obejmują produkcję pociągów dla metra w São Paulo, metra w Tejpej (Tajwan) oraz w Bukareszcie (Rumunia).

Alstom przez lata aktywnie wspierał rozwój brazylijskiej infrastruktury i postęp społeczny, przy jednoczesnym poszanowaniu dla środowiska. Świętując kolejną rocznicę działalności na terenie Ameryki Południowej, spółka poinformowała o kolejnych projektach, tworzonych w brazylijskich zakładach. Dzięki temu firma będzie zwiększać swój udział w rynku. Od 1955 r. Alstom wyprodukował na terenie Brazylii ponad 4,6 tys. pociągów.

Alstom ma wiele powodów, by świętować swoje 65-lecie w Brazylii. Przez lata firma aktywnie uczestniczyła w rozwoju krajowego sektora kolejowego i metra, wprowadziła wiele innowacji w zakresie mobilności miejskiej w ważnych dla Brazylii miastach. Alstom współpracował z głównymi przewoźnikami kolejowymi w São Paulo, Rio de Janeiro, Porto Alegre, Fortaleza, czy Recife. Firma uczestniczyła także w tworzeniu metra i linii tramwajowych w Rio de Janeiro. Wdrażała również rozwiązania technologiczne dla operatorów pociągów towarowych – mówi Prezes Alstom w Brazylii, Michel Boccaccio.

 

Dyrektor Alstom zwraca uwagę na dwa czynniki, które będą miały duży wpływ na działalność spółki w Brazylii. Pierwszym jest plan strategiczny „Alstom in Motion”. Zgodnie z nim Alstom do 2025 r. ma zostać światowym liderem w zakresie innowacji na rzecz zrównoważonej i inteligentnej mobilności.

Plan AiM koncentruje się na zrównoważonym wzroście, zielonych i cyfrowych innowacjach , efektywności operacyjnej oraz odpowiedzialnej kulturze korporacyjnej.

Kolejną ważną zmianą dla Alstom jest rozszerzenie udziału w światowym rynku poprzez przejęcie firmy Bombardier Transportation – proces ten powinien zakończyć się w pierwszym kwartale 2021 r.

Podczas uroczystości 65-lecia istnienia w Brazylii Alstom, firma zaprezentowała szczegóły swoich najnowszych projektów – produkcji pociągów w zakładzie zlokalizowanym w mieście Taubaté (stan São Paulo):

Alstom wyprodukuje pociągi dla pomarańczowej linii metra w São Paulo. Projekt jest realizowany z koncesjonariuszem Linha Universidade, którego głównym partnerem jest Acciona Group. Koncesjonariusz jest odpowiedzialny za wznowienie linii nr 6 – pomarańczowej linii metra w São Paulo. Alstom dostarczy 22 pojazdy, każdy składający się z 6 wagonów. Dostawy rozpocząć się mają w pierwszej połowie roku 2024.

Kolejnym projektem jest rozbudowa linii metra w Tajpej na Tajwanie – etap II. Alstom dostarczy 16 pociągów Metropolis, każdy po 4 wagony. Pojazdy wyposażone zostaną w system sygnalizacji Urbalis 400 Communication Based Train Control (CBTC), system nadzoru i akwizycji danych (SCADA) oraz drzwi antywłamaniowe. Pierwsza część umowy została podpisana w 2018 roku. W sumie Alstom Brazil będzie odpowiadał za dostawę, testy i uruchomienie 35 pociągów, które będą produkowane w fabryce Taubaté (SP) od 2021 roku.