global

Alstom zabezpieczy rozbudowę metra na Tajwanie

23 czerwca 2020 r. konsorcjum firm podpisało kontrakt dotyczący przedłużenia linii metra nr 7 w stolicy Tajwanu – Tajpej. Liderem przedsiębiorstw jest Alstom, który realizuje zadanie razem z tajwańską firmą inżynieryjną i obsługującą kontrakt CTCI

Wartość umowy, która dotyczy drugiej fazy prac, szacuje się na 424 miliony euro, z czego około 248 milionów euro dotyczy zadań realizowanych przez Alstom. Pierwszy etap został nagrodzony przez Systemwide E&M Project Office Department of Rapid Transit Systems of Taipei City Government (SEMPO) w 2018 r., obejmował budowę 9,5 km linii oraz 9 stacji. Podczas rozbudowy w drugim etapie trasa zostanie przedłużona, aby zapewnić bezproblemową obsługę pasażerów na nowej linii – Taipei Metro Line 7, która powiększy się o dodatkowe 13,3 km z 13 stacjami. W wyniku prac linia znana także pod nazwą Wanda Zhonghe Shulin Line płynnie połączy Tajpej z Nowym Tajpej i pod koniec 2028 r. osiągnie 22,8 km długości. Ponadto pasażerowie będą mogli bardziej wygodnie podróżować pomiędzy dzielnicami w Nowym Tajpej, takimi jak Chong-he, Shu-lin, Tu-chen, Xin-zhuang.

W ramach kontraktu Alstom będzie odpowiedzialny za projektowanie, dostawę, produkcję, testowanie i uruchomienie 16 dodatkowych w pełni zautomatyzowanych czteroczłonowych pociągów Metropolis, systemu sygnalizacyjnego Urbalis 400 Communication Control Train (CBTC), kontroli nadzorczej i akwizycji danych (SCADA), a także drzwi ekranowych. Pociągi będą produkowane w fabryce Alstom w Taubaté w Brazylii, a system sygnalizacyjny będzie dostarczany przez zakład Saint-Ouen we Francji i zakład Bangalore w Indiach. Alstom i CTCI będą również wspólnie zarządzać projektami i integracją systemu. Po stronie CTCI będą znajdować się realizacja: prace torowych, zasilania, wyposażenia zajezdni, systemów telekomunikacyjnych i biletowych.

Pociągi Alstomu dedykowane metru obsługują wiele wielkich miast świata, w tym Amsterdam, Barcelonę, Londyn, Paryż i Singapur. Alstom ma ponad 65 lat doświadczenia w produkcji pociągów metra i szacuje ich liczbę na ponad 17 000, które działają w 55 miastach na całym świecie i przewożą 30 milionów pasażerów każdego dnia.

Na Tajwanie Alstom zapewnia systemy sygnalizacji dla wszystkich, z wyjątkiem jednej, linii metra w Tajpej, a obecnie dostarcza system sygnalizacji dla linii metra Taichung Green. W 2017 roku Alstom wygrał swój pierwszy projekt tramwajowy na Tajwanie, dostarczając swój najnowszy tramwaj Citadis dla drugiej części linii tramwajowej Kaohsiung.

Dodaj komentarz