Wydarzenia

Ambasador RP we Włoszech gościła w firmie Axtone

Firma Axtone – lider w projektowaniu i produkcji rozwiązań do pojazdów szynowych, gościła włoską delegację na czele z Anną Marią Anders – Ambasador RP we Włoszech. Wizyta odbyła się w środę 9 września na terenie największego zakładu produkcyjnego w Kańczudze.

Fot. materiały prasowe

– Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy gościć tak ważne osobistości – powiedział Davide Barbon, Prezes Axtone i KONI – spółek ITT. – Decyzja o odwiedzeniu firmy Axtone w Polsce jest uwarunkowana inwestycjami jakie poczyniła grupa ITT Inc. na tym obszarze oraz ukierunkowaniem rozwijanych projektów. Ta wizyta z pewnością utwierdziła nas w dążeniach do umocnienia naszej obecności na rynku kolejowym we Włoszech. Długoletnie i bogate doświadczenie Axtone na całym świecie gwarantuje, że firma będzie spełniać potrzeby włoskich producentów pojazdów szynowych i operatorów – dodał.

 

W harmonogramie wizyty znalazło się spotkanie z zarządem, lokalnymi władzami oraz zwiedzanie zakładu produkcyjnego, w którym wartość ostatnio podjętych inwestycji sięgnęła 10 milionów euro.