global Wydarzenia

Amtrak na liście najlepszych pracodawców Ameryki

Amtrak, operator pociągów pasażerskich w Stanach Zjednoczonych, znalazł się na liście najlepszych pracodawców Ameryki 2022 magazynu Forbes. Wyróżnienie to (w kategorii „transport i logistyka”) spółka otrzymała po raz szósty.

Fot. Amtrak
Fot. Amtrak

Magazyn Forbes docenił przedsiębiorstwo kolejowe za praktyki, które stosuje, poprawiając komfort i jakość pracy.

– Wierzymy, że z roku na rok poprawiamy oczekiwania transportowe w kraju, tworząc kolej na miarę XXI wieku – mówił  Stephen Gardner, prezes i dyrektor generalny Amtrak. – Zatrudniamy ludzi, którzy podzielają to przekonanie. Nasza misja tworzenia doskonałego miejsca pracy nigdy nie była ważniejsza. Dzięki ciągłemu rozwojowi jesteśmy ku temu coraz bliżej.

 

Forbes przyznał firmie Amtrak wyróżnienie „Najlepszy pracodawca 2022” w chwili, gdy przedsiębiorstwo wkracza w nową erę modernizacji swojej floty. Zmiany czekają także stacje i infrastrukturę kolejową oraz zatrudnioną kadrę. Spółka wciąż bowiem poszukuje nowych pracowników.

– Przed firmą Amtrak rysuje się świetlana przyszłość, a nasi pracownicy są jej ważną częścią – podkreślał Qiana Spain, wiceprezes wykonawczy Amtrak, dyrektor ds. zasobów ludzkich. – Nadal aktywnie rekrutujemy i poszukujemy tysięcy pracowników, na stanowiska wymagające wysokiego poziomu umiejętności. W zamian zaś oferujemy dobre zarobki i świadczenia.

 

Najlepsi pracodawcy Ameryki 2022 zostali zidentyfikowani w niezależnym badaniu przeprowadzonym na grupie 60 tys. Amerykanów, pracujących w firmach zatrudniających ponad tysiąc pracowników. Komisja konkursowa przyznała łącznie tysiąc wyróżnień – w 25 kategoriach przemysłu.

Komisja zebrała oceny, oparte na bezpośrednich i pośrednich rekomendacjach od respondentów. Badanych poproszono o ocenę chęci polecenia własnego pracodawcy znajomym i rodzinie. Ich oceny obejmowały również innych pracodawców w danej branży

Dodaj komentarz