Pasażer Wydarzenia

Arriva dołącza do Wspólnego Biletu

Bilety na pociągi Arriva RP dostępne są online w ramach Wspólnego Biletu. Podróżni z usługi tej skorzystać mogą od wtorku 25 stycznia.

"Cieszymy

Wspólny Bilet to usługa, dzięki której pasażerowie kolei w Polsce mogą kupić jeden Bilet na całą podróż. Niezależenie od tego, z jakich pociągów korzystają i na jakich trasach podróżują. Oferta dotyczy przewoźników z Grupy PKP oraz kolei regionalnych. Od początku funkcjonowania oferty skorzystało z niej blisko 1,2 mln pasażerów.

Podróżni, w ramach Wspólnego Biletu, skorzystać mogą z oferty 10 przewoźników.

– Dzięki tysiącom możliwych połączeń dalekobieżnych, regionalnych i podmiejskich pasażerowie bez problemu dotrą do wielu miejsc w Polsce bez konieczności kupowania biletu na podróż każdym z pociągów, lecz na jednym blankiecie, w ramach jednej transakcji. To duże usprawnienie w podróżowaniu po kraju – mówi Andrzej Bittel, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

 

Spółka PKP chce, aby podróże koleją były komfortowe na każdym etapie, rozpoczynając już od zakupu biletu.

– Wierzymy, że dobra oferta dostosowana do potrzeb klientów przyczyni się do wzrostu liczby pasażerów i sprawi, że pociąg stanie się środkiem transportu pierwszego wyboru. Ułatwienie planowania podróży i zakupu biletów to bardzo ważne elementy budowy oferty dla pasażera. Uzupełniają one wielkie, realizowane dziś przez spółki Grupy PKP inwestycje w polską kolej – mówi Krzysztof Mamiński, Prezes Zarządu PKP S.A. i Przewodniczący Rady Nadzorczej PKP Intercity S.A.

 

Rozwój oferty Wspólnego Biletu online

Od 25 stycznia br. możliwość zakupu Wspólnego Biletu w systemie BILKOM została rozszerzona o ofertę przewoźnika Arriva RP.

– Widzimy, że z roku na rok rośnie liczba podróżnych kupujących bilety online. Obecnie ponad połowa biletów PKP Intercity sprzedawana jest poprzez aplikację mobilną oraz internetowy system sprzedaży. Jako koordynatorowi projektu zależy więc nam, aby pełna oferta była dostępna za pomocą kilku kliknięć – mówi Tomasz Gontarz, Członek Zarządu PKP Intercity.