Raport z Polski Wydarzenia

Atak terrorystyczny w pociągu? Na miejscu kontrterroryści i SOK

W pociągu pasażerskim, znajdującym się na terenie Katowic, doszło do ataku terrorystycznego. Na miejsce skierowana została Grupa Operacyjno-Interwencyjna Straży Ochrony Kolei. Udział w akcji wzięli także operatorzy z katowickiego Samodzielnego Pododdziału Kontrrerrorystycznego Policji.

Fot. GOI SOK
Fot. GOI SOK

Na szczęście atak w pociągu pasażerskim to tylko ćwiczenia. Mundurowi sprawdzali swoją współpracę w przypadku zaistnienia zagrożenia.

Ćwiczenia zorganizowane zostały 2 czerwca w Katowicach. Organizatorem wydarzenia była Komenda Główna SOK w Warszawie.

Zgodnie ze scenariuszem szkolenia, w wagonach pociągu pasażerskiego doszło do ataku terrorystycznego. Mundurowi sprawdzali m.in. technikę bezpiecznego przemieszczania się w wagonach i ubezpieczenie szturmu.

Ćwiczenia były kontynuacją cyklu treningów z udziałem wyspecjalizowanych formacji mundurowych. Do tej pory funkcjonariusze SOK mieli okazję realizować wspólne scenariusze szkoleniowe, między innymi, z żołnierzami Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca, Jednostki Wojskowej Formoza, Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej z Warszawy i Mińska Mazowieckiego. Mundurowi ćwiczyli także z funkcjonariuszami CBA oraz Zarządu Operacyjno-Śledczego KG Straży Granicznej.

Dodaj komentarz