Aktualności Pasażer

Austria: Uruchomiono Nightjet z Wiednia do Amsterdamu

Austriackie Koleje Federalne (ÖBB) i Koleje Holenderskie (NS) uruchomiły nowe codzienne nocne połączenie Nightjet z Wiednia i Innsbrucka do Amsterdamu.

Pierwszy pociąg opuścił austriacką stolicę 24 maja z austriacką minister ochrony klimatu, Leonore Gewessler i dyrektorem generalnym ÖBB Andreasem Matthä na pokładzie, przybywając do stolicy Holandii następnego ranka. Na miejscu powitała ich holenderska sekretarza stanu ds. Infrastruktury i gospodarki wodnej Stientje van Veldhoven oraz przewodniczący NS Marjan Rintel.

Bilety na podróż zaczynają się od ceny 29,90 € za miejsce siedzące i 59,90 € za miejsce do spania. Pasażerowie w wagonach sypialnych i kuszetkach otrzymują bezpłatny napój i śniadanie przed przybyciem na miejsce.

Pociąg nocny składa się z sześciu wagonów sypialnych i czterech wagonów dla 500 pasażerów. Miejsca można rezerwować indywidualnie, jak również można rezerwować pełne przedziały. Pociągi są również dokładnie czyszczone przed i po każdej podróży, aby chronić pasażerów podczas pandemii Covid-19.

Andreas Matthä, dyrektorem generalnym ÖBB:

Jestem szczególnie zadowolony, że od dziś możemy wreszcie wysłać nasze Nightjety w ich podróż po Europie. Wraz z uruchomieniem nowego Nightjeta do Amsterdamu postawiliśmy kolejny ważny kamień milowy w tworzeniu kompleksowej europejskiej sieci nocnych pociągów. Umożliwi to naszym pasażerom podróżowanie w sposób bezpieczny, zrelaksowany i przede wszystkim przyjazny dla klimatu. W porównaniu z samolotem, jeden nocny pociąg z Wiednia do Amsterdamu może zaoszczędzić prawie 100 000 kg emisji CO2 .

Dodaj komentarz