Pasażer Wydarzenia

Awaria sieci trakcyjnej w Warszawie. Utrudnienia na liniach podmiejskich

W rejonie stacji Warszawa Wschodnia doszło do awarii sieci trakcyjnej. Planujesz podróż pociągami podmiejskimi? Musisz uzbroić się w cierpliwość. Składy odnotowują opóźnienia.

Pociągi Kolei Mazowieckich odnotowują kilkunastominutowe spóźnienia (fot. Koleje Mazowieckie - KM)
Pociągi Kolei Mazowieckich odnotowują kilkunastominutowe spóźnienia (fot. Koleje MazowieckieKM)

[AKTUALIZACJA godz. 12.50]

Komunikat PKP Polskich Linii Kolejowych

Służby techniczne naprawią uszkodzoną sieć trakcyjną na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Podskarbińska. Na miejsce został wysłany specjalistyczny pociąg do naprawy sieci. Służby techniczne deklarują, że naprawa potrwa kilka godzin. Zdarzenie wpływa na ruch pociągów na Warszawskim Węźle Kolejowym.

Na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Rembertów ruch pociągów, po układzie podmiejskim,  jest wstrzymany. Część pociągów kierowana jest przez st. Warszawa Centralna, część jest odwoływana i są skracane relacje.

Informacje o zmianach w rozkładzie jazdy są przekazywane na bieżąco na stacjach i przystankach oraz na portalu pasażera.

 

Do awarii doszło chwilę po godz. 11.00, o czym informuje portalpasazera.pl. Problem wystąpił między stacją Warszawa Stadion a stacją Warszawa Rembertów. Informację o awarii przekazano w oficjalnych komunikatach, m.in. Zarządu Transportu Miejskiego.

– Z przyczyn technicznych występują utrudnienia w kursowaniu pociągów SKM i KM na odcinku Warszawa Rembertów – Warszawa Wschodnia – informuje warszawski ZTM. – Możliwe opóźnienia, skrócenia i odwołania pociągów. Od godz. 11:45 wprowadzono wzajemne honorowanie biletów ZTMKM w 1. i 2. Strefie w pociągach SKMKM oraz w autobusach, tramwajach i metrze M1 / M2. Informacje o aktualnych utrudnieniach i opóźnieniach można znaleźć na portalu pasażera PKP PLK S.A., zarządcy infrastruktury kolejowej – https://portalpasazera.pl/Opoznienia.

 

Ruch pociągów skierowano po torach dalekobieżnych. Linia podmiejska jest czasowo zamknięta.

Dodaj komentarz