Pasażer Polregio Wydarzenia

Bałtyk, Podlasie, Sandomierz czy Zator? Wyjedź na wakacje z POLREGIO!

W wakacje największy polski przewoźnik pasażerski POLREGIO uruchomił kilkadziesiąt połączeń kolejowych oraz przygotował się do obsługi najpopularniejszych tras turystycznych w kraju. Z POLREGIO dojechać będzie można nad Bałtyk, do Zatoru, na Podlasie i do Sandomierza.

Miłośnicy urlopu nad Bałtykiem mogą być spokojni o dojazd nad morze. Na trasie z Gdyni Głównej do Helu w porównaniu do poprzedniego sezonu POLREGIO skieruje od 26 czerwca o 4 pociągi więcej. Druga wakacyjna trasa obejmuje odcinek od Gdyni Głównej do Łeby przez Lębork. W Zachodniopomorskim trasy popularne wśród turystów to m.in. te ze Szczecina do Świnoujścia i Kołobrzegu.

– Rozwijamy i rozszerzamy ofertę na wakacje w ślad za powrotem pasażerów na kolej. Ten sezon zapowiada się rekordowo dla całej krajowej turystyki i jako największy przewoźnik pasażerski w Polsce chcemy umożliwić bezpieczny dojazd w przystępnej cenie do najpopularniejszych miejscowości oraz ośrodków turystycznych – mówi Artur Martyniuk, prezes zarządu POLREGIO.

 

Park rozrywki i nie tylko

Dla miłośników parków rozrywki, POLREGIO ma specjalną ofertę. Już od 29 maja na trasie KatowiceZator przez Mysłowice i Oświęcim POLREGIO łączy metropolię śląską z Zatorem i Energylandią, największym rodzinnym parkiem rozrywki w Polsce. Podobne połączenie realizowane jest z Krakowa. Obie trasy obsługują pociągi superREGIO, o podwyższonym standardzie. Oprócz tego pociągami POLREGIO w Małopolsce można dotrzeć do ciekawych miejscowości turystycznych, np. z Krakowa i Tarnowa do Muszyny i Krynicy-Zdroju oraz do Zakopanego. Miłośnicy wycieczek górskich mogą też skorzystać z połączenia z Muszyny do Popradu, których operatorem są Koleje Małopolskie we współpracy z Kolejami Słowackimi, a które od 5 lipca będą skomunikowane z pociągami POLREGIO do i z Krakowa.

Od 26 czerwca ruszają też pociągi sezonowe na trasach Lublin – Bełżec, Lublin – Jarosław oraz Chełm – Włodawa. Dodatkowe, sezonowe pociągi będą kursować z Rzeszowa do Zamościa, Sandomierza i słowackiej miejscowości Medzilaborce, w której znajduje się słynne Muzeum Andy’ego Warhola. Pociąg „Wojak Szwejk” w relacji Rzeszów – Medzilaborce – Rzeszów i Medzilaborce – Sanok – Medzilaborce będzie kursował od 25 czerwca w piątki, soboty i niedziele. Z kolei pociągi do Lublina, Zamościa i Sandomierza będą kursowały od 26 czerwca w soboty i niedziele. Dla podróżujących do Sandomierza na stacji końcowej będzie dodatkowo czekał autobus, który dowiezie chętnych do ścisłego centrum Sandomierza (Brama Opatowska), a po południu odwiezie podróżnych na pociąg.

A może urlop na Podlasiu?

Codziennie od 1 lipca do 31 sierpnia pociągi sezonowe dojadą nad Zalew Siemianówka, który stanowi jeden z największych wodnych akwenów regionu. Składy będą kursowały m.in. w relacjach Białystok – Siemianówka, Czeremcha – Siemianówka oraz Siemianówka – Hajnówka. Odcinek Czeremcha – Siemianówka został objęty ofertą promocyjną „Połączenie w dobrej cenie”, dzięki czemu przejazd będzie niemal o połowę tańszy niż w taryfie podstawowej.

Ponadto, już od 1 maja codziennie kursują również sezonowe pociągi na trasie Białystok – Waliły. Wcześniej kursowały one tylko w weekendy. Ze względu na typowo turystyczny charakter tego połączenia, rozkład jazdy został tak zaplanowany, aby w soboty i niedziele poranne pociągi kursowały w późniejszych godzinach niż w dni robocze. Na trasie Białystok – Waliły obowiązuje promocyjna oferta „Bilet dobrych relacji”, dzięki której bilety na przejazdy są znacznie tańsze od podstawowej taryfy POLREGIO.

Dodaj komentarz