global Przewozy towarowe Tabor

BBL Logistik z umową na leasing trzeciej lokomotywy EuroDual od ELP

European Loc Pool (ELP), wiodący dostawca usług leasingu lokomotyw oraz BBL Logistik GmbH, podpisały długoterminową umowę leasingu trzeciej lokomotywy EuroDual.

European Loc Pool przekaże do BBL Logistik trzecią lokomotywę EuroDual.

BBL Logistik obsługuje lokomotywy zarówno na trasach zelektryfikowanych, jak i niezelektryfikowanych. EuroDual to trzeci pojazd ELP, który wkrótce dołączy do taboru przewoźnika.

Pierwszą lokomotywę dostarczono do spółki w grudniu 2021 r. Przekazanie drugiej zaplanowano na lipiec br., zaś zamówienie na trzeci pojazd zostało potwierdzone w maju, na wystawie Transport Logistic w Monachium.

– Zdecydowaliśmy się na leasing kolejnej lokomotywy EuroDual, ponieważ jesteśmy bardzo zadowoleni z pojazdu, który już eksploatujemy – mówi Jens Ziese, Członek Zarządu BBL Logistik GmbH. – Dla naszej firmy EuroDual nie ma sobie równych pod względem przydatności. Zdolność do szybkiego dostosowywania się do różnych potrzeb operacyjnych sprawia, że ​​pojazdy są dla nas cennym zasobem.

 

BBL Logistik będzie wykorzystywać EuroDual do transportu materiałów budowlanych, takich jak szyny, żwir itp.

– Efektywność finansowa, zrównoważony rozwój, wydajność i elastyczność odegrały decydującą rolę w naszej decyzji o wyborze lokomotywy EuroDual. W dzisiejszym świecie te czynniki mają największe znaczenie, a EuroDual spełnia wszystkie oczekiwania -dodaje Thomas Gritzka, Członek Zarządu BBL Logistic GmbH.

Dodaj komentarz