Wydarzenia

Beata Górniak i Marek Kleszczewski w składzie zarządu Grupy Kapitałowej PKP Energetyka

Fot. Wikimedia / Radomil

Beata Górniak i Marek Kleszczewski weszli w skład zarządu Grupy Kapitałowej PKP Energetyka. Z funkcji członka zarządu grupy po 5 latach zrezygnował Konrad Tyrajski.

-Przez ostatnie kilka lat zarówno Beata jak i Marek intensywnie pracowali na rzecz rozwoju firmy odpowiadając za kluczowe obszary jej działalności. Mają ogromne doświadczenie i pasję skutecznych liderów. Cieszę się, że dołączają do zarządu – mówi Wojciech Orzech, prezes PKP Energetyka.

 

Kim jest Beata Górniak?

Beata Górniak nową funkcje będzie łączyć z dotychczasowym stanowiskiem – Dyrektora Departamentu Zarządzania Zasobami Ludzkimi.  Pracuje w PKP Energetyka od 2017 roku. Z sukcesem przeprowadziła transformację procesów HR w firmie zatrudniającej obecnie blisko 5000 pracowników. Efektem działań jej zespołu jest przyznanie spółce w 2019 i 2020 roku prestiżowego międzynarodowego certyfikatu Top Employer. Wcześniej zarządzała działami personalnymi i HR w takich przedsiębiorstwach jak: Tauron, Vattenfall, Saint Gobain oraz Tesco. Ekspertka w procesach zarządzania zmianą oraz budowania relacji pracowniczych. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, ukończyła również Advanced Management Program w ICAN Institute.

– Jestem dumna, że podczas transformacji jaką przeszła nasza organizacja wzmocniliśmy autonomię i poczucie wpływu pracowników na firmę. Widzimy to we wskaźniku zaangażowania, które wzrosło z 46% w 2017 do 65% w 2019 roku.  Teraz przed spółką dalszy rozwój i kolejne wyzwania. Jednym z nich jest na pewno wypełnienie luki pokoleniowej, z którą mierzymy się w branży kolejowej. Pracujemy nad poprawą bezpieczeństwa, wzmacniamy standardy etyczne, cały czas inwestujemy w rozwój i kompetencje pracowników. Dołączenie do zarządu to  wyraźny sygnał i potwierdzenie, że pracownicy  i ich rola są kluczowi dla działalności firmy – mówi Beata Górniak.