global Inwestycje Tabor Wydarzenia

Berlińskie nowe pociągi S-Bahn mają już 100 dni!

Nowe berlińskie pociągi S-Bahn kursują po torach już 100 dni. Choć są młode, już okazały się bardzo niezawodne. Nowa seria 483/484 przeszła chrzest bojowy i sprawdziła się również podczas mroźnej, zimowej pogody. Pociągi z powodzeniem oparły się trudnym warunkom atmosferycznym.

Pierwszy pociąg S-Bahn wszedł do eksploatacji 1 stycznia, punktualnie o godz. 0.01. Od tego czasu na tory wyjechało już 10 składów serii wstępnej. Kursują one na linii S47, między Spindlersfeld aHermannstraße i zastąpiły stare pociągi serii 485.

Pasażerowie są zadowoleni, a opinie z kabiny maszynisty również są pozytywne: chwalą sobie moc pociągu, dużą zdolność hamowania oraz płynną i cichą pracę.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z nowych pociągów – mówi dyrektor generalny S-Bahn Peter Buchner. – Intensywne testy prowadzone były na wszystkich liniach sieci S-Bahn. Bliska współpraca między producentem a operatorem była bardzo ważnym czynnikiem podczas budowy i uruchomienia składów. Dzięki temu udało się dostarczyć pojazd, który spełnia specyficzne, berlińskie warunki.

 

Dzięki nowym pociągom S-Bahn Berlin nie tylko oferuje swoim pasażerom większy komfort, ale także jest w stanie zabrać na pokład więcej osób.

Czytaj dalej >