Pasażer Wydarzenia

Bezpłatne podróżowanie koleją po Europie? Ruszył konkurs DiscoverEU!

Dokładnie 7 kwietnia, o godzinie 12:00 ruszył konkurs DiscoverEU funkcjonujący w ramach programu Komisji Europejskiej. To wyjątkowe wydarzenie skierowane jest do osiemnastoletnich mieszkańców UE oraz krajów trzecich, które są stowarzyszone w programie Erasmus+.

Program oferuje zwycięzcom dwa rodzaje biletów. Pierwszy to wariant elastyczny, który umożliwia bieżące wprowadzanie zmian w trakcie podróży. Drugi bilet wymaga już od użytkownika wcześniejszego zaplanowania podróży.
DiscoverEU oferuje zwycięzcom dwa rodzaje biletów. Pierwszy to wariant elastyczny, który umożliwia bieżące wprowadzanie zmian w trakcie podróży. Drugi bilet wymaga już od użytkownika wcześniejszego zaplanowania podróży.

Główna nagroda w konkursie jest warta uwagi – na zwycięzców czeka miesięczny bilet umożliwiający bezpłatne podróżowanie na różnych europejskich trasach kolejowych. Taka jest zresztą idea DiscoverEU – konkurs ma za zadanie budować w młodych ludziach miłość do zwiedzania. Celem jest także rozwijanie samodzielności nastolatków, którzy dzięki biletom wygranym w konkursie mogą niekiedy ruszyć w taką podróż pierwszy raz w życiu.

Uczestnictwo w programie wiąże się ponadto z propagowaniem ekologicznych środków transportu, do których oczywiście należy kolej. A ta może dowieźć zwycięzcę do ponad 40 tysięcy destynacji, w tym małych, urokliwych miasteczek, jak i dużych, zurbanizowanych i nowoczesnych metropolii.

Rodzaje biletów

Program oferuje zwycięzcom dwa rodzaje biletów. Pierwszy to wariant elastyczny, który umożliwia bieżące wprowadzanie zmian w trakcie podróży. Drugi bilet wymaga już od użytkownika wcześniejszego zaplanowania podróży i trzymania się ustalonego harmonogramu. W obu przypadkach nagrody uprawniają do realizacji przejazdów przez maksymalnie 30 dni. Bilety można wykorzystać na podróżowanie w dniach od 1 czerwca 2022 roku do 30 lipca 2023 roku.