Raport z Polski Wydarzenia

Białorusin zdewastował urządzenia ogrzewające rozjazdy kolejowe

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w Warszawie zatrzymali mężczyznę, który ukradł kabel oraz zdewastował urządzenia do ogrzewania rozjazdów. Sprawcą okazał się obywatel Białorusi, którego mundurowi przekazali w ręce policjantów.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w trakcie patrolowania terenu kolejowego (fot. SOK)
Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w trakcie patrolowania terenu kolejowego (fot. SOK)

Informacja o osobie postronnej, znajdującej się na szlaku kolejowym Warszawa Wschodnia – Warszawa Stadion trafiła do komendanta zmiany KR SOK w Warszawie 3 stycznia. Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze Straży.

– Po przybyciu we wskazany rejon, mundurowi zauważyli mężczyznę manipulującego przy rozjazdach – informują Strażnicy. – W trakcie interwencji sprawca próbował uciec, jednak funkcjonariusze próbę tę udaremnili, stosując środki przymusu bezpośredniego.

 

Strażnicy ustalili, że ujęty 42-latek to obywatel Białorusi. Do czasu przybycia patrolu sprawca, zdążył przygotować do kradzieży około 5 metrów bieżących kabla do ogrzewania rozjazdów. Dokonał także dewastacji trzech miedzianych urządzeń elektrycznych (EOR) do ogrzewania rozjazdów kolejowych, każdy z nich o mocy 1250 W.

Na miejsce wezwano patrol z Komisariatu Kolejowego Policji w Warszawie. Zatrzymany 42-latek trafił do aresztu. O zdarzeniu mundurowi powiadomili także Zakład Mazowiecki PKP Energetyka S.A.

Dodaj komentarz