Pasażer Wydarzenia

Bilety na PKP Intercity kupimy jeszcze taniej!

PKP Intercity wdrożyło na stronie internetowej nową funkcjonalność – Łowcy Super Promo. Dzięki niej na kilka dni przed odjazdem pociągu możliwe jest łatwe wyszukanie i zakup biletów w atrakcyjnych cenach –  koszty podróży pociągami ekspresowymi zmniejszyć można nawet o 67 proc.

Fot. PKP IC

W ramach nowej funkcjonalności zwiększy się także pula biletów w promocyjnych cenach. Zmodyfikowany sposób dystrybucji puli tańszych biletów Super Promo obowiązuje już od 1 października 2020 roku i zastępuje dotychczasową Czwartkomanię.

Jak funkcjonuje „Łowcy Super Promo”?

Łowcy Super Promo wyszukuje bilety na pociągi ekspresowe, czyli połączenia kategorii Express InterCity Premium (EIP), obsługiwane pociągami Pendolino, oraz Express InterCity (EIC). Wyszukiwarka obejmuje połączenia na 7 dni w przód i jest dostępna na stronie intercity.pl/pl/lowcysuperpromo Cena biletów na najpopularniejszych trasach zaczynają się już od 49 zł.

Siatka połączeń pociągów ekspresowych obejmuje największe miasta w Polsce i turystyczne ośrodki, więc kupując bilet w promocji można odwiedzić m.in. Warszawę, Kraków, Trójmiasto, Wrocław, Poznań, Katowice, Szczecin, Rzeszów czy Kołobrzeg. Łowcy Super Promo umożliwiają wyszukanie promocyjnych biletów z dowolnie wpisanej stacji początkowej, co z pewnością ucieszy osoby, które szukają wyjazdowych inspiracji.

W ostatnich latach nasila się trend spontanicznych, krótkich wyjazdów. Wielu podróżnych ceni sobie city breaki. Łowcy Super Promo to wyszukiwarka opracowana przede wszystkim z myślą właśnie o tych osobach, które lubią wyszukiwać bardzo dobre promocje i podróżować spontanicznie. Co więcej, biletów w atrakcyjnych cenach na pociągi ekspresowe będzie teraz więcej, znacznie łatwiejsze więc stanie się tanie podróżowanie na najpopularniejszych trasach obsługiwanych przez składy o najwyższym standardzie – mówi Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.

Promocyjne bilety łączone są z ulgami ustawowymi. W praktyce oznacza to, że np. uczniowie czy studenci będą podróżować jeszcze taniej. Z takiej okazji skorzystają też osoby kupujące bilet z wyprzedzeniem.

Super Promo to pula najtańszych biletów obowiązujących w pociągach ekspresowych – EIP oraz EIC. Natomiast oferta Promo, której sprzedaż rozpoczyna się automatycznie po wyczerpaniu limitu biletów Super Promo, pozwala korzystać z pociągów ekspresowych w cenie połączeń ekonomicznych, czyli nawet o 55 proc. niższej od ceny bazowej.

Oferta „Wcześniej” obejmuje wszystkie kategorie pociągów i obowiązuje na dowolnie wybranych trasach. W ramach tej promocji bilety ze zniżką 30proc.  można kupić w okresie od 30 do 21 dni przed odjazdem pociągu. Przy zakupie biletu w terminie od 20 do 14 dni przed wyjazdem można otrzymać zniżkę na poziomie 20proc. .  Natomiast zakupiony z wyprzedzeniem w terminie od 13 do 7 dni, bilet będzie tańszy o 10proc. . Oferta nie jest limitowana ilościowo, co oznacza, że tańsza pula biletów nie wyczerpuje się, a decyduje jedynie czas od zakupu do planowanej daty podróży.

PKP Intercity ma atrakcyjną ofertę dla rodzin. Podróżujący w grupie liczącej od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia, mogą skorzystać z Biletu Rodzinnego. Dzięki tej ofercie wszyscy dorośli pasażerowie otrzymają 30-procentową zniżkę, a osoby posiadające ulgi ustawowe korzystają ze swoich indywidualnych uprawnień.

Osoby, które planują odwiedzić kilka miast w trakcie jednego weekendu, mogą skorzystać z oferty umożliwiającej wielokrotne przejazdy po kraju w ramach jednego blankietu. Bilet weekendowy obowiązuje od godziny 19:00 dnia roboczego poprzedzającego dzień wolny od pracy do godziny 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po dniach wolnych. Cena Biletu Weekendowego w drugiej klasie wynosi 81 zł i umożliwia przejazdy dowolnymi pociągami TLK i IC. Z Biletem Weekendowym MAX za 164 zł można podróżować w drugiej klasie wszystkich kategorii pociągów PKP Intercity.

Reklama