Targi Wydarzenia

Branża kolejowa spotka się w Birmingham. Ruszają targi RAILTEX 2023

W Birmingham rozpoczynają się trzydniowe targi kolejowe RAILTEX 2023. Do Wielkiej Brytanii zjechali się najlepsi wystawcy z kraju i zagranicy, jest także mnóstwo gości, chcących bliżej przyjrzeć się najnowszym rozwiązaniom w branży. Na wydarzeniu obecny jest również Raport Kolejowy.

Targi kolejowe RAILTEX odbywają się w dniach 9-11 maja 2023 r. (fot. RAILTEX)
Targi kolejowe RAILTEX odbywają się w dniach 9-11 maja 2023 r. (fot. RAILTEX)

Birmingham staje się kluczowym miejscem spotkań branży kolejowej. Trzydniowe wydarzenie przyciągnęło producentów sektora kolejowego – w tym taboru, infrastruktury, komunikacji, nowych  technologii i wielu innych.

Głównym partnerem targów jest Railway Industry Association (RIA). Partnerami wydarzenia są: British Steel, Department for Business and Trade, Rail Forum, Railway Benefit Fund, CPD Certification Service, a także wiele publikacji branżowych.

– Targi pokażą perspektywę rozwoju branży kolejowej. Z pewnością zauważalny będzie zwrot w stronę dekarbonizacji i cyfryzacji – mówi Olaf Freier, Transport Portfolio Director firmy RX. – To idealny czas, by branża kontynuowała rozmowy o nowych wyzwaniach i możliwościach na rynku: ekonomicznym, środowiskowym i technologicznym.

Railtex w skrócie

Na targach zaprezentuje się około 160 firm z branży kolejowej z 19 krajów świata. Wśród wystawców są CRRC Corporation Limited, Cubis System, EAO, Hayley Rail, Stadler Rail, Tidyco Ltd i wiele innych.

W trakcie targów odbędą się bezpłatne wydarzenia branżowe, w tym konferencje m.in.:

Future Focus dot. zrównoważonego rozwoju, bezpieczeństwa i polityki (udział wezmą przedstawiciele: GBRTT, Great Western Railway, Network Rail, Railway Industry Association, Siemens, RSSB i Midlands Connect)

Konferencja młodych ekspertów kolejowych: dedykowana nowemu pokoleniu w branży kolejowej i innowacyjnym rozwiązaniom

Wioska Innowacji, zorganizowana przez RIA

W centrum targów RAILTEX powstała Wioska Innowacji. Na jej terenie prezentowane będą rozwiązania z branży kolejowej, opracowane wspólnie przez klientów i dostawców. Wioska Innowacji jest częścią programu “Unlocking Innovation”, wielokrotnie nagradzanej inicjatywy RIA mającej na celu przyspieszenie innowacji.

Strefa networkingowa

Otwarta dla wszystkich, Strefa Networkingu jest specjalną strefą spotkań, przeznaczoną do nawiązywania biznesowych kontaktów. Zastosowany tam program Meet the Buyer oferuje dedykowaną platformę do planowania spotkań indywidualnych pomiędzy dostawcami i kupującymi.

Obszar wystawowy na torach, sponsorowany przez British Steel

W hali wystawowej znajdą się także tory kolejowe, na których prezentowany będzie tabor i sprzęt.

Targi kolejowe RAILTEX odbywają się w dniach 9-11 maja 2023 r.

Dodaj komentarz