Tramwaje

Buduje tramwaje z LEGO. Poznaniak ma szansę na międzynarodowy sukces [ZDJĘCIA]

Jest miłośnikiem pojazdów komunikacji miejskiej, a w wolnym czasie układa klocki LEGO. Łącząc obie pasje stworzył wyjątkowy projekt, ukazujący modele tramwajów, kursujące w 14 polskich miastach. Małe arcydzieła Mateusza Wawrowskiego z Poznania poznają teraz przedstawiciele firmy LEGO.

Mateusz swoje prace z Lego prezentował m.in. na niewielkiej wystawie w sklepie z zabawkami. Wówczas można było zobaczyć nie tylko pojazdy szynowe, ale też charakterystyczne dla Poznania budynki. Teraz planuje projekt ogólnopolski. W ostatnim czasie zbudował on m.in. model tramwaju Konstal 105Na + 105 NaD, produkowany w latach 1979-1992 w Chorzowie. W jego kolekcji znaleźć można także modele pojazdów kursujących codziennie na torach w: Bydgoszczy, Częstochowie, Elblągu, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Grudziądzu, Konurbacji Górnośląskiej, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu

Modele zbudowane zostały w skali 1:35. Posiadają pełne wyposażenie, w tym siedzenia dla pasażerów. Jak informuje sam twórca, taki mały tramwaj wyposażyć można w silnik i sterować przy pomocy aplikacji mobilnej.

Miniaturowe tramwaje LEGO biorą udział w konkursue LEGO Ideas, dzięki czemu projekt mieszkańca Poznania ma szansę stać się zestawem LEGO. Do tego potrzebuje jednak naszych głosów. Po zebraniu 10 tys. projekt przejdzie do kolejnego etapu i zostanie poddany ocenie ekspertów firmy LEGO. To od nich będą zależały dalsze losy prac.