Raport z Polski Wydarzenia

Bułgaria zainteresowana polskimi doświadczeniami

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wzmacniają współpracę z bułgarskim zarządcą infrastruktury kolejowej – NRIC. Podczas spotkania uzgodniono kolejne kroki odnośnie wymiany doświadczeń i dobrych praktyk. Zagraniczni goście złożyli też wizytę na placu budowy stacji Warszawa Zachodnia.

Przedstawiciele PLK i bułgarskiego zarządcy infrastruktury na spotkaniu dot. współpracy (fot. Jarosław Majchrzak / PKP PLK)
Przedstawiciele PLK i bułgarskiego zarządcy infrastruktury na spotkaniu dot. współpracy (fot. Jarosław Majchrzak / PKP PLK)

W rozmowach uczestniczyli Bożydar Kostadinow, wiceminister Transportu i Komunikacji Bułgarii, Zlatin Angelow Krumow, Dyrektor Generalny bułgarskiego zarządcy infrastruktury NRIC oraz Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Ustalono obszary współpracy i wymiany doświadczeń.

Ważną częścią spotkania była wizyta techniczna na placu budowy stacji Warszawa Zachodnia, która pozwoliła przedstawić realizację projektów inwestycyjnych. Delegacja bułgarska była zainteresowana informacjami o prowadzeniu inwestycji na tak dużą skalę. W szczególności o zasadach tzw. fazowania projektów z uwagi na realizowany przez siebie projekt przebudowy węzła Sofia.

Zainteresowanie strony bułgarskiej rozwojem współpracy z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A., beneficjentem największej ilości środków UE na realizację projektów inwestycyjnych, dowodzi o atrakcyjności PLK jako partnera w tym obszarze.

Dodaj komentarz