Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

Bydgoska firma wybuduje dworzec w Koszalinie

Alstal Grupa Budowlana z Bydgoszczy wyburzy stary i zbuduje nowy dworzec kolejowy w Koszalinie. Prace kosztować będą 43,7 mln zł. Wkrótce PKP S.A. podpisze umowę z wykonawcą.

Wizualizacja dworca kolejowego w Koszalinie (Fot. PKP S.A.)
Wizualizacja dworca kolejowego w Koszalinie (Fot. PKP S.A.)

Będzie nowoczesny, pozbawiony barier architektonicznych i przyjaźniejszy podróżnym. Mieszkańcy Koszalina zyskają kolejową wizytówkę miasta.

O budowie koszalińskiego dworca mówi się od dawna. Postępowanie przetargowe PKP S.A. ogłosić miały w pierwszej połowie 2022 r. Stało się to jednak później. O to, kiedy inwestycja ruszy, zakładali się także Bukmacherzy. Według nich, najbardziej prawdopodobne jest oficjalne otwarcie dworca do końca lipca 2024 roku.

Budynek dworca kolejowego w Koszalinie wybudowano przeszło 60 lat temu. Mieszkańcy są zgodni – obiekt trzeba gruntownie wyremontować. PKP S.A. zdecydowało o jego wyburzeniu i postawieniu w to miejsce nowego dworca. Koszaliński Magistrat od 10 lat zabiegał u zarządcy o zmiany.

Do przetargu na budowę nowego dworca stanęły łącznie cztery firmy. Ceny proponowane w ofertach wahały się od 48 do 71 mln zł. Tę najkorzystniejszą przedstawiła bydgoska Alstal Grupa Budowlana.

Dodaj komentarz