Tramwaje Wydarzenia

Bydgoski Open Payment System doceniony w konkursie Polskiej Agencji Prasowej

Bydgoszcz oraz ZDMiKP zostały wyróżnione w konkursie „Innowacyjny Samorząd 2021” organizowanym przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej. Nagroda przyznana została za wdrożenie na terenie miasta Open Payment System, czyli płatności zbliżeniowej za bilety komunikacji miejskiej.

Fot. ZDMiKP

Uroczysta gala zorganizowana została w formie online. Do konkursu wpłynęło 396 projektów z 226 samorządów. Decyzją jury przyznano 17 nagród i 48 wyróżnień.

Wśród wyróżnionych znalazł się samorząd Bydgoszczy. Komisja doceniła wdrożony w komunikacji miejskiej system płatności zbliżeniowej. Open Payment System działa od października 2018 r. zarówno w autobusach, jak i tramwajach.

– Płacenie bezpośrednio w pojeździe za przejazd, cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców – podkreślają przedstawiciele samorządu.

 

Automaty OPS  działają technologii EMV, co umożliwia bezpieczną płatność za przejazd, przy pomocy zbliżeniowej karty bankowej. Urządzenia są wyposażone w wyświetlacz dotykowy, za pomocą którego pasażerowie sami wybierają rodzaj biletu i po zbliżeniu karty dokonają płatności.

Czytaj dalej >