Aktualności Raport z Polski Wydarzenia

Bydgoszcz: Dworcowa 63 zmieni właściciela?

Rada Miasta Bydgoszczy zgodziła się na sprzedaż posiadanych lokali w zabytkowym budynku dawnej Dyrekcji Pruskiej Kolei Wschodniej. Przetarg odbędzie się 3 sierpnia.

Obiekt przy ul. Dworcowej 63, zbudowany w latach 1886-1888 w stylu modernizmu niderlandzkiego, ma trzy kondygnacje i dwa poddasza. Wewnątrz znajdują się trzy dziedzińce. Łączna powierzchnia lokali to prawie osiem tysięcy metrów kwadratowych. Obecnie w parterowej części gmachu mieści się Centrum Medyczne „Nad Brdą”, które jest współwłaścicielem budynku. Większość udziałów (76 proc.) ma jednak Miasto Bydgoszcz. Decyzją radnych, wkrótce lokale użytkowe należące do Magistratu, znajdą swoich nowych nabywców.

MARTA STACHOWIAK
Rzeczniczka prasowa Urząd Miasta Bydgoszczy

Gmachem przy ul. Dworcowej 63 zainteresowały się podmioty związane z branżą medyczną, hotelarską i szkolnictwem wyższym. To szansa na zagospodarowanie i rewitalizację zabytkowego obiektu. Rada Miasta zgodziła się na sprzedaż w drodze przetargu pomieszczenia o łącznej powierzchni ponad 5 tys. mkw., w tym węzła centralnego ogrzewania położonego w sąsiednim budynku przy ul. Dworcowej 65a.