Aktualności Inwestycje

Bydgoszcz: podróż bardziej komfortowa i szybsza

Fot. PKP PLK S.A.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformowały o zakończonej modernizacji trzech przystanków: Bydgoszcz Brdyujście, Bydgoszcz Akademia i Bydgoszcz Fordon. Dzięki remontom torów i wiaduktów przyspieszyły także pociągi na kierunku Chełmża i Piła. Łączny koszt prac przeprowadzonych w Bydgoszczy przez PLK sięgnął prawie 20 mln złotych w minionym roku.

Od grudnia podróżni na przystanku Bydgoszcz Brdyujście korzystają z nowej wiaty i odnowionego peronu. Stąd odjeżdżają pociągi do Bydgoszczy Głównej i Chełmży. Także na przystankach Bydgoszcz Akademia oraz Bydgoszcz Fordon kolejarze ustawili wiaty, które chronią podróżnych przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Natomiast na przystanku Bydgoszcz Leśna zamontowano nową gablotę na informacje i rozkłady jazdy.

W grudniu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły prace na dwóch wiaduktach w dzielnicy Fordon na linii BydgoszczChełmża (nr 209). Na obiektach nad ul. Brzechwy i ul. Kaliskiego wyremontowane zostały podpory i naprawiono powierzchnię wiaduktów. Pomalowane obiekty z odnowionymi gzymsami oraz podwyższonymi poręczami lepiej wpisują się w otoczenie. Dzięki pracom osiągnięto podstawową korzyść – pociągi między Bydgoszczą i Chełmżą jeżdżą sprawniej. Wcześniej, bo w czerwcu między przystankami Bydgoszcz Fordon i Bydgoszcz Brdyujście wymieniono tor, co pozwoliło przywrócić maksymalną na tym odcinku prędkość pociągów pasażerskich 60 km/h.