Tabor

Captrain Polska wydzierżawił lokomotywę Gama Marathon 111Ed-018

Captrain Polska rozpoczął współpracę z firmą Rail Capital Partners i wydzierżawił lokomotywę Gama Marathon 111Ed-018. Lokomotywa ta dedykowana jest transportowi intermodalnemu. – Jesteśmy dumni, że jako pierwsi w Polsce będziemy mogli wykorzystać lokomotywę wyprodukowaną przez PESA dla RCP w ramach projektu intermodalnego dofinansowanego przez CUPT – informują przedstawiciele CP.

W połowie grudnia Lokomotywa poprowadziła pierwszy pociąg intermodalny. Przejazd odbył się na trasie Frankfurt – Brzeg Dolny. Dzierżawca podkreśla, że dzięki silnikowi dojazdowemu koszty zostaną zoptymalizowane. Poprawi się także jakość i terminowość dostaw.

Pojazd wyprodukowany został przez PESA Bydgoszcz. Spółka zaprojektowała kilka typów lokomotyw pod wspólną nazwą Gama. Pierwszym modelem z rodziny Gama jest właśnie Lokomotywa 111Ed Marathon. Ich budowa rozpoczęła się w 2012 r. Zaprezentowane zostały w tym samym roku na targach InnoTrans w Berlinie.

Przy jeździe na silniku spalinowym maksymalna prędkość eksploatacyjna pojazdu wynosi 40 km/h . Pojemność zbiornika paliwa to 1000 litrów. Proces przestawienia się pojazdu z zasilania elektrycznego na spalinowy trwa 5 minut.