Inwestycje Tabor

CARGOUNIT kupił trzy nowoczesne lokomotywy Dragon 2

CARGOUNIT, największa polska firma zajmująca się wynajmem lokomotyw w Europie Środkowo-Wschodniej, zakupił kolejne trzy nowoczesne lokomotywy Dragon 2. Dzięki tej transakcji flota Dragonów będących w dyspozycji CARGOUNIT wzrosła do siedmiu sztuk, co czyni ją jedną z największych na polskim rynku. Łącznie CARGOUNIT posiada blisko 180 lokomotyw na wynajem.

Dragon 2 to sześcioosiowa lokomotywa elektryczna zgodna z Technicznymi Specyfikacjami Interoperacyjności oraz wyposażona w fabrycznie wbudowany system bezpieczeństwa ETCS poziomu 2. Dragony zaprojektowane zostały do prowadzenia ciężkich składów towarowych pozwalając na zwiększenie efektywności przewozów, dzięki czemu są cenione przez polskich przewoźników kolejowych m.in. w segmencie przewozów paliw, produktów chemicznych oraz kruszyw.

– Właśnie dlatego CARGOUNIT zdecydował się na powiększenie floty sześcioosiowych lokomotyw elektrycznych, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów – informuje spółka. – Nowe Dragony we flocie CARGOUNIT wpisują się w strategię systematycznego zwiększania floty nowoczesnych lokomotyw będących do dyspozycji klientów. Firma stawia na kompleksowość i różnorodność swojej oferty w oparciu o najlepsze dostępne rozwiązania techniczne na rynku taboru kolejowego.