Raport z Polski Tabor Wydarzenia

CARGOUNIT pozyskało finansowanie w wysokości 1,5 mld zł

Spółka CARGOUNIT pozyskała finansowanie w wysokości 1,5 mld złotych. Środki te największa firma zajmująca się wynajmem lokomotyw w Europie, przeznaczy na potrzeby rozwoju w środkowej i wschodniej części kontynentu.

CARGOUNIT Umowy refinansowania spółka CARGOUNIT podpisała w lipcu 2023 r. Wsparcie pozyskała od polskich i zachodnioeuropejskich instytucji finansowych.
Umowy refinansowania spółka CARGOUNIT podpisała w lipcu 2023 r. Wsparcie pozyskała od polskich i zachodnioeuropejskich instytucji finansowych.

Umowy refinansowania spółka CARGOUNIT podpisała w lipcu 2023 r. Wsparcie pozyskała od polskich i zachodnioeuropejskich instytucji finansowych.

Nowa platforma finansowania w wysokości 1,5 mld PLN (338 mln EUR) składa się z kredytu terminowego, kredytu Private Placement, kredyt odnawialnego oraz kredytu inwestycyjnego. Finansowanie obejmuje kredyty oparte o formułę Sustainability-Linked Loan w celu zapewnienia środków na zakup przyjaznych środowisku lokomotyw wielosystemowych Vectron MS od Siemens Mobility oraz lokomotyw jednosystemowych Gama Marathon od Pesa Bydgoszcz.

Grupa dziewięciu banków i inwestor instytucjonalny udzielą spółce finansowania: PKO Bank Polski, DWS, ING Bank, Siemens Bank, Bank Pekao, ABN AMRO, Societe Generale, Erste Group Bank AG, La Banque Postale i BOŚ Bank.

– Cieszymy się z podpisania nowych umów finansowania ustanawiających platformę finansową, opartą o formułę sustainability-linked, z wiodącymi europejskimi instytucjami finansowymi zaangażowanymi w finansowanie taboru kolejowego. Jest to oznaka zaufania w realizację naszej strategii zbudowanej na programie unowocześnienia floty lokomotyw oraz ambitnych planach rozwoju w Europie Środkowej i Wschodniej – mówi Łukasz Boroń, Prezes Zarządu CARGOUNIT.

 

Cantor Fitzgerald Europe był wyłącznym doradcą finansowym CARGOUNIT w związku z finansowaniem. Doradztwo prawne przy transakcji było świadczone przez kancelarie Clifford Chance oraz Norton Rose Fulbright.

Dodaj komentarz