global Inwestycje Przewozy towarowe Wydarzenia

CARGOUNIT wzmacnia flotę nowoczesnych lokomotyw o 3 kolejne Vectrony

CARGOUNIT, największa polska firma zajmująca się wynajmem lokomotyw w Europie Środkowo-Wschodniej, odebrała 3 z 5 zakupionych lokomotyw wielosystemowych Vectron MS. Ich dzierżawcą został operator intermodalny Bahnoperator, wiodący podmiot w organizacji przewozów kontenerów na trasie Jedwabnego Szlaku z Chin do Europy.

Fot. nadesłane

Vectrony to uniwersalne wielosystemowe lokomotywy, umożliwiające łatwe dostosowanie do wymogów użytkowania i specyfiki jazdy w różnych krajach, a dzięki temu kompleksowo odpowiadające zapotrzebowaniu większości dzisiejszych przewoźników kolejowych. Pozwalają na przekraczanie przez składy towarowe granic państw z odmiennym systemem zasilania, bez konieczności zmiany lokomotywy. Dlatego są doskonałym rozwiązaniem dla przewoźników kolejowych przewożących ładunki intermodalne w ruchu międzynarodowym. Zakupione przez CARGOUNIT lokomotywy są dostosowane do prowadzenia przewozów w korytarzu Wschód-Zachód (model A10) oraz w korytarzu Północ-Południe (model A17). Dostawa pozostałych dwóch planowana jest do końca trzeciego kwartału 2021 roku.

Łukasz Boroń, Prezes Zarządu CARGOUNIT, komentuje:

-Zakup kolejnych Vectronów, które zostały przez nas wynajęte na rzecz Bahnoperator, wpisuje się w strategię modernizacji naszej floty i dywersyfikacji geograficznej oferowanych usług. Plany CARGOUNIT zakładają w najbliższych latach intensywny program wymiany lokomotyw używanych na nowoczesne, zarówno dla naszych obecnych klientów w Polsce, jak też nowych partnerów, pozyskanych w wyniku naszej ekspansji w pozostałych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Do 2025 roku CARGOUNIT zamierza powiększyć swoją flotę o blisko 40 lokomotyw wielosystemowych i jednosystemowych. Zakładamy, że wprowadzenie przez nas na rynek nowoczesnych, przyjaznych środowisku lokomotyw dedykowanych do przewozów ładunków kontenerowych przyczyni się do zwiększenia potencjału kolejowego transportu intermodalnego, z korzyścią dla naszych klientów oraz środowiska naturalnego. Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z Bahnoperator, który jest wiodącym operatorem intermodalnym obsługującym ładunki przewozów kontenerowych na trasie Jedwabnego Szlaku. Podpisanie 5-letniej umowy na dzierżawę full-service 5 lokomotyw wielosystemowych Vectron świadczy o zaufaniu do CARGOUNIT i naszej rosnącej obecności w obsłudze połączeń międzynarodowych. Biorąc pod uwagę wolumen ładunków, które obsługuje Bahnoperator i dynamikę rynku intermodalnego w Polsce, jesteśmy przekonani, że mamy ogromny potencjał do zwiększania zakresu współpracy w przyszłości.