Pasażer

Co należy wiedzieć o karcie lokalizacji pasażerów?

Pasażerowie pociągów międzynarodowych, wjeżdżających na teren Polski, powinni wypełnić karty lokalizacyjne – informuje Urząd Transportu Kolejowego. Działania te związane są z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. Zbierane dane będą służyły wyłącznie służbom sanitarnym do kontaktu z pasażerami w przypadku stwierdzenia ryzyka zarażenia wirusem SARS-Cov-2.

– Podanie danych w ankietach jest w interesie każdego pasażera – podkreśla dr inż. Ignacy Góra, Prezes UTK. – Apelujemy o odpowiedzialne zachowanie  i rzetelne wypełnienie dokumentów przez wszystkich pasażerów pociągów międzynarodowych wjeżdżających do Polski.

 

Karty lokalizacji pasażera wydawane są w pociągach, dostępne są także w kasach biletowych oraz na stronie internetowej Urzędu Transportu Kolejowego. Wypełnione karty Pasażerowie powinni wrzucić do odpowiednio zabezpieczonego miejsca w pociągu lub oddać drużynie konduktorskiej. W przypadku pociągów przyjeżdżających spoza Unii Europejskiej karty lokalizacyjne zbiera Straż Graniczna.