Aktualności Wydarzenia

Ćwierć wieku firmy SOSNOWSKI

1992 rok – czas, kiedy w Polsce otwarto pierwszą restaurację McDonald’s, prezydentem jest Lech Wałęsa, a Hanna Suchocka została pierwszą kobietą powołaną na stanowisko premiera.

W tych okolicznościach w Gdańsku powstaje firma SOSNOWSKI, która obecnie jest jedną z najstarszych na rynku profesjonalnego wyposażenia warsztatów, stacji kontroli pojazdów oraz myjni samochodowych. I która w swojej działalności zaangażowała się w setki inwestycji o bardzo zróżnicowanym charakterze. Wśród największych zaś znaleźć możemy Zajezdnię Tramwajową w Krakowie czy Zajezdnię Trolejbusową w Gdyni. W 2017 roku Sosnowski celebruje 25 lat istnienia i w związku z tym zorganizowano uroczystą galę.

Poprzedzona ona została zwiedzaniem Europejskiego Centrum Solidarności, a otwarta koncertem smyczkowym. Założyciel firmy Rafał Sosnowski opowiedział o historii firmy w prezentacji nazwanej „25 lat w 25 minut”. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei – dyrektor generalny Adam Musiał i dyrektor Dorota Markiewicz.

RK

Dodaj komentarz