global Tabor Wydarzenia

CZ Loko wchodzi na rynek szwedzki

Czeski producent taboru kolejowego – CZ Loko – wchodzi na rynek szwedzki. Skandynawski kraj będzie dwudziestym, do którego trafią lokomotywy CZ Loko. Pierwszą będzie manewrowa lokomotywa spalinowa EffiShunter 1000, zamówiona przez Trainpoint Norway.

Lokomotywa dostarczona zostanie do Szwecji jeszcze w tym roku. Następnie przeprowadzone zostaną jazdy próbne. Do eksploatacji włączona zostanie w połowie 2022 r.

– Firma CZ Loko przekonała nas szeroką gamą lokomotyw i modułowymi modyfikacjami dostosowanymi do warunków eksploatacji. Lokomotywa będzie musiała zostać przystosowana do pracy w północnych regionach Skandynawii – wyjaśnia Hans Sørum, dyrektor generalny Trainpoint Norway.

 

CZ Loko wcześniej dostarczyło pojazdy do Finlandii Składy pracują w trudnych warunkach atmosferycznych, gdzie zimą temperatury spadają poniżej – 40 stopni Celsjusza.

Czteroosiowy EffiShunter 1000 z silnikiem CAT C32 jest wyposażony w europejski system sterowania ETCS do pracy na szwedzkich liniach.

Koleje Szwecji i Norwegii mają ponad 100 lokomotyw, które wkrótce zostaną wymienione ze względu na brak nowoczesnych systemów sterowania.

Dodaj komentarz