Inwestycje

Czechy przeznaczają miliardy na inwestycje kolejowe w Brnie [WIZUALIZACJE]

Czechy przeznaczą kolejne miliardy na inwestycje kolejowe w Brnie. W 2023 rozpocznie się modernizacja stacji Královo Pole. Prace remontowe zaplanowano także na linii kolejowej między Kuřimiem a Brnem-Maloměřice. Dzięki modernizacji pociągi pojadą tam do 120 km/h.

Zarząd kolei czeskich ogłosił konkurs na projektanta i procesora dokumentacji budowlanej dla modernizacji stacji oraz linii kolejowej. Szacunkowa cena projektu to 61 mln koron czeskich. Dokumentację dot. warunków zabudowy i wizualizację budynku stacji przygotował Sudop Brno.

Obecny budynek stacji Královo Pole nie spełnia standardów podróży. W ramach modernizacji zostanie całkowicie zburzony, a w jego miejscu powstanie nowy obiekt. Na czas remontu dla podróżnych stworzona zostanie tymczasowa poczekalnia. Złożona będzie ona z 11 kontenerów biurowych i kontenera sanitarnego.

W sąsiedztwie budynku miasto stworzy parking typu Prak & Ride oraz nowy terminal autobusowy.

Zmiany zajdą także na terenie stacji kolejowej – przedłużone zostaną trzy tory transportowe, a perony zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W ramach umowy przebudowany zostanie tor na odcinku z Brna Brna-Maloměřice do Kuřim. Jest to kontynuacja prac budowlanych przeprowadzonych w 2015 i 2016 r. Docelowo prędkości pociągów wzrosną do 120 km / h.

Budowa rozpocząć się ma w 2023 r.

Dodaj komentarz