global Tabor

Czechy: wykoleił się pociąg RegioNova. Dwie osoby zostały ranne [ZDJĘCIA]

Dwie osoby zostały lekko ranne w skutek wykolejenia się pociągu RegioNova w miejscowości Lázně Kynžvart w regionie Cheb. Do zdarzenia doszło w środę 22 lipca, przed godziną 15.00. Kursowanie pociągów między Pilznem a Chebem zostało czasowo wstrzymane.

Fot. Hasičský záchranný sbor Správa železnic, státní organizace JPO Cheb / Fb

Jak poinformował Martin Kasal, rzecznik regionalnej straży pożarnej, wszyscy pasażerowie opuścili pociąg o własnych siłach. Sprawę zbada teraz Inspektorat Kolejnictwa.

– Na tę chwilę mogę powiedzieć, że maszynista przejechał sygnał zakazujący jazdy, czyli przejechał na czerwonym świetle, zniszczył zwrotnice i wykoleił oba wagony składu – powiedział Marek Illiaš z Zarządu Kolei.

 

Według rzecznika regionalnego ratownictwa Radka Hesa, dwie osoby zostały lekko ranne, a jedna kobieta doznała szoku.

W tym samym czasie po torach przejechać miał pociąg PC Pendolino. Na szczęście maszynista otrzymał informacje z urządzeń zabezpieczających i pociąg został zatrzymany. Około stu pasażerów zostało ewakuowanych do komunikacji zastępczej.

Po wypadku zatrzymana została jedna osoba, wobec której policja wszczęła postępowanie dot. sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym i zagrożenia zdrowia oraz życia wielu osób.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada policja we współpracy z Inspektoratem Kolejnictwa.

Uszkodzenia pociągu oraz torów, powstałe w wyniku wypadku szacuje się na ok. 5,5 mln koron.

Dodaj komentarz