Raport z Polski

Czy zabytkowy most kolejowy zostanie wysadzony na potrzeby filmu? PKP PLK: To fake news

Fot. Paweł Kuźniar / CC

Czy zabytkowy most kolejowy nad Jeziorem Pilchowickim na Dolnym Śląsku zostanie wysadzony w powietrze? Taką informację przekazał na Facebooku były prezes Kolei Dolnośląskich Piotr Rachwalski. Jak napisał, zgodę na wysadzenie obiektu w ramach hollywoodzkiej produkcji filmowej wydało PKP PLK. – To nieprawda, stan obiektu i jego funkcja się nie zmienia – prostują na Twitterze przedstawiciele PKP PLK.

Zabytkowy most nad Jeziorem Pilchowickim znajduje się kilka kilometrów na północny-zachód od Jeleniej Góry. To właśnie on, zdaniem byłego prezesa zarządu Kolei Dolnośląskich, ma zostać wysadzony na potrzeby filmu kręconego przez Hollywood.

– Mam oficjalne potwierdzenie! Zabytkowy most ma zostać wysadzony w czasie realizacji hollywoodzkiej produkcji – pisze Rachwalski. – Udostępniajcie, szykujcie się na protest.

 

Jak dodał, zgodę na wysadzenie mostu wydać miała spółka PKP PLK.

– Producent filmu zadeklarował, że zapłaci PKP PLK 2 miliony zł na odbudowę tego mostu (przy czym szacunkowy koszt odtworzeniowy to 20-30mln zł) – czytamy we wpisie.

 

Wszystkie obawy i nieprawdziwe informacje przekazane za pośrednictwem portalu społecznościowego przez Piotra Rachwalskiego zostały zdementowane przez PKP PLK.

– Nieprawdą jest, że PKP PLK S.A. zamierzają zniszczyć most kolejowy nad Jeziorem Pilchowickim – czytamy. – To FAKE NEWS! Stan obiektu i jego funkcja nie zmienia się.

 

Dodaj komentarz