Przewozy towarowe

Dariusz Seliga zawieszony w czynnościach Prezesa Zarządu PKP CARGO

Rada Nadzorcza PKP CARGO zawiesiła w czynnościach Prezesa Zarządu PKP CARGO Dariusza Seligę. O swojej decyzji poinformowała w oficjalnym, nocnym komunikacie.

Dariusz Seliga zawieszony w czynnościach. Jest nowy p.o. Prezesa Zarządu PKP CARGO.
Dariusz Seliga zawieszony w czynnościach. Jest nowy p.o. Prezesa Zarządu PKP CARGO.

O zawieszeniu Dariusza Seligi, Prezesa Zarządu PKP CARGO spółka poinformowała w czwartek 1 lutego przed północą. Wraz z Seligą zawieszony został członek zarządu Marek Olkiewicz. Jakie są powody takiej decyzji? „Ważne” – tylko tyle RN zawarła w komunikacie.

Obowiązki prezesa przejął Maciej Jankiewicz – dotychczasowemu członkowi zarządu ds. finansowych.

Pełna treść komunikatu:

“Zarząd PKP CARGO S.A. informuje, iż w dniu 1 lutego 2024 r. Rada Nadzorcza PKP CARGO podjęła następujące decyzje: z ważnych powodów zawiesza w czynnościach Prezesa Zarządu PKP CARGO S.A. Pana Dariusza Seligę; z ważnych powodów zawiesza w czynnościach Członka Zarządu ds. Operacyjnych PKP CARGO S.A. Pana Marka Olkiewicza”

Dariusz Seliga

Dariusz Seliga od lat związany jest z branżą kolejową, głównie z Grupą PKP CARGO. W 2016 roku został prezesem PKP CARGO CONNECT sp. z o.o., natomiast trzy lata później powołano go na członka zarządu PKP CARGO INTERNATIONAL a.s.

Od 2004 roku Dariusz Seliga pracował w warszawskiej administracji na stanowisku Pełnomocnika Prezydenta Miasta Lecha Kaczyńskiego. W 2005 roku został Burmistrzem Dzielnicy Włochy, a następnie przez trzy kadencje (V, VI i VII) był posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej.

Dodaj komentarz