Raport z Polski Tabor Wydarzenia

DB Cargo Polska kupuje kolejne lokomotywy Vectron MS

DB Cargo Polska powiększa swój tabor dla transportu intermodalnego i podpisał umowę z Siemens Mobility na zakup 4 lokomotyw wielosystemowych Vectron MS. Łącznie w swojej flocie będzie posiadał 27 takich pojazdów. Dostawa pierwszych, ze złożonego właśnie zamówienia, przewidziana jest jeszcze na ten rok.

W 2012 roku DB Cargo Polska zakupiła 23 lokomotywy elektryczne Vectron. Było to jedno z pierwszych zamówień na nowe lokomotywy Siemensa. Teraz firma uzupełnia swoją flotę Vectronów o kolejne lokomotywy przeznaczone do rozwoju ruchu intermodalnego

Vectrony to najnowocześniejsze na rynku europejskim, uniwersalne lokomotywy, o modułowej konstrukcji, umożliwiającej łatwe dostosowanie do wymogów użytkowania i specyfiki jazdy w różnych krajach i różnych warunkach eksploatacyjnych. Lokomotywa powstawała z myślą o realizacji różnorodnych zadań przewozowych, zarówno pasażerskich, jaki i towarowych. Podstawowym założeniem była wydajność i ekonomiczność wykonywania zadań trakcyjnych w ruchu krajowym i transgranicznym, zarówno pasażerskim jak i towarowym w Europie.

Prezes Zarządu DB Cargo Polska Marek Staszek powiedział o inwestycjach w rozwinięty technologicznie tabor:

– Na przestrzeni ostatniej dekady kolej diametralnie zmieniła swoje oblicze. Z branży kojarzącej się z rozwiązaniami z minionej epoki dołączyła do grona technologicznie rozwiniętych sektorów gospodarki. DB Cargo Polska wyznacza w tym zakresie trendy. Wielosystemowe lokomotywy Vectron to kolejny, po wagonie m2 i inteligentnych wagonach, krok w kierunku zaawansowanego technologicznego rozwoju firmy (…) Nowoczesne wielosystemowe lokomotywy Vectron, w połączeniu z zaawansowanymi systemami logistycznymi firmy, pozwolą zaoferować klientom całkowicie nową jakość na torach.

 

Czytaj dalej >