Przewozy towarowe

DB Cargo Polska wkracza w cyfrową erę

DB Cargo Polska uruchomił mobilny kolejowy symulator szkoleniowy firmy SIM Factor Sp. z o.o. Firma jest pierwszym w Europie towarowym przewoźnikiem kolejowym, który stał się właścicielem urządzenia. – To kolejny krok w realizacji strategii digitalizacji – podkreślają przedstawiciele spółki.

Fot. DB Cargo Polska

W połowie sierpnia w Rybniku podsumowano trwający ponad 9 miesięcy projekt „Organizacja ośrodka szkoleniowego i egzaminacyjnego dla maszynistów i kandydatów na maszynistów”. Udział w wydarzeniu wzięli: Steffen Bobsien, Robert Nowakowski i Thomas Hesse wraz członkami grupy projektowej.

Najważniejszym punktem programu było oficjalne otwarcie centrum szkoleniowego, które mieści się w mobilnym symulatorze kolejowym. Nowoczesne urządzenie oferuje możliwość prowadzenia szkoleń symulacyjnych na lokomotywie Vectron. Dzięki unikatowej konstrukcji naczepy, wyposażonej w częściowo rozsuwane nadwozie, możliwe stało się umieszczenie pełnej kabiny immersyjnej na platformie ruchomej 6DOF, przy jednoczesnym poruszaniu się po drogach publicznych bez konieczności posiadania dodatkowych zezwoleń. Zastosowane rozwiązanie umożliwia prowadzenie szkoleń w dowolnym miejscu w Polsce.