Przewozy towarowe

DB Cargo Polska wyróżnione prestiżową nagrodą

Business Centre Club uhonorował DB Cargo Polska Medalem Europejskim. Wyróżnienie to jest przyznawane firmom, których produkty – usługi cechuje wysoka jakość i europejski standard.

Nagrodzony produkt „Pociągi liniowe – sieć połączeń pojedynczych wagonów i grup wagonowych” doceniono za innowacyjny charakter, bezkompromisową jakość i europejski zasięg. Dzięki transgranicznej współpracy pomiędzy spółkami z grupy DB Cargo: DB Cargo Polska, DB Cargo Spedkol, DB Cargo AG i DB Cargo Czechia, zbudowana została unikalna oferta, w ramach której Pociągi liniowe Silesia, Mazovia i Moravia, tworzą istotną sieć połączeń dla ruchu rozproszonego w Polsce, a będąc częścią europejskiej sieci DB Cargo, także i w Europie.

W ramach produktu DB Cargo Polska oferuje połączenia pomiędzy Śląskiem, przemysłowymi regionami centralnej i północnej Polski a Europą Zachodnią przez Niemcy i Europą Południową przez Czechy. Wszystkie trzy Pociągi łączy ze sobą para pociągów kursujących co tydzień między Poznaniem i Wrocławiem. Produkt gwarantuje skrócenie czasu obrotu wagonów, dając pełną obsługę spedycyjną, możliwość przewozu towarów z i na Wschód, przy wykorzystaniu terminala w Sławkowie oraz szybkie połączenie z największą kolejową siecią towarową w Europie.

– Cieszymy się, że nasz unikatowy w skali europejskiej produkt, otrzymał tak prestiżowe wyróżnienie – mówi Marek Staszek, Prezes Zarządu DB Cargo Polska – Potwierdza to wysoką jakość i elastyczność produkt, którego rozwiązania trafiają w potrzeby zarówno dużych odbiorców, ale także klientów dla których najkorzystniejszym rozwiązaniem jest transport w ruchu rozproszonym – dodaje.