Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Długi weekend przyniósł PKP Intercity kolejny rekord

W długi sierpniowy weekend w podróż z PKP Intercity wybrało się prawie milion osób. Przewoźnik odnotował także kolejny rekord – po raz pierwszy w historii przekroczona została liczba 250 tys. pasażerów przewiezionych jednego dnia.

Fot. PKP Intercity
Fot. PKP Intercity

Wysoka frekwencja w pociągach PKP Intercity w trakcie długich weekendów nie zaskakuje. Jednak ten sierpniowy weekend potwierdził, że coraz częściej wybieramy podróże właśnie składami TLK, IC i EIP.

  • Od piątku 12 do poniedziałku 15 sierpnia pociągi PKP Intercity przewiozły 960 tys. pasażerów. W tych dniach pociągami przewoźnika podróżowało średnio 240 tys. osób dziennie.
  • Rekordowym dniem był piątek 12 sierpnia – tego dnia aż 251 tys. osób wybrało się w podróż z PKP Intercity. Poprzedni rekord dzienny został ustanowiony 19 czerwca br., kiedy na pokłady pociągów PKP Intercity wsiadło 247 tys. podróżnych.

Dodatkowe wagony na weekend

Aby zapewnić jak najwięcej dodatkowych miejsc, 216 pociągów zostało wzmocnionych 377 wagonami. Monitorowanie na bieżąco frekwencji pozwoliło na dołączanie dodatkowych wagonów tam, gdzie było to możliwe.