Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Długi weekend przyniósł PKP Intercity kolejny rekord

W długi sierpniowy weekend w podróż z PKP Intercity wybrało się prawie milion osób. Przewoźnik odnotował także kolejny rekord – po raz pierwszy w historii przekroczona została liczba 250 tys. pasażerów przewiezionych jednego dnia.

Fot. PKP Intercity
Fot. PKP Intercity

Wysoka frekwencja w pociągach PKP Intercity w trakcie długich weekendów nie zaskakuje. Jednak ten sierpniowy weekend potwierdził, że coraz częściej wybieramy podróże właśnie składami TLK, IC i EIP.

  • Od piątku 12 do poniedziałku 15 sierpnia pociągi PKP Intercity przewiozły 960 tys. pasażerów. W tych dniach pociągami przewoźnika podróżowało średnio 240 tys. osób dziennie.
  • Rekordowym dniem był piątek 12 sierpnia – tego dnia aż 251 tys. osób wybrało się w podróż z PKP Intercity. Poprzedni rekord dzienny został ustanowiony 19 czerwca br., kiedy na pokłady pociągów PKP Intercity wsiadło 247 tys. podróżnych.

Dodatkowe wagony na weekend

Aby zapewnić jak najwięcej dodatkowych miejsc, 216 pociągów zostało wzmocnionych 377 wagonami. Monitorowanie na bieżąco frekwencji pozwoliło na dołączanie dodatkowych wagonów tam, gdzie było to możliwe.

W czasie długiego weekendu na tory wyjechały dodatkowe pociągi, a dwie pary pojechały w wydłużonej relacji, zapewniając więcej możliwości dojazdu mieszkańcom m.in. Warszawy, Trójmiasta, Wrocławia, Krakowa, Łodzi, Olsztyna. Najwięcej dodatkowych pociągów i składów o wydłużonych relacjach zostało uruchomionych w poniedziałek 15 sierpnia.

– Kolejny długi weekend i kolejne rekordy przewozowe – cieszymy się, że Polacy chętnie wyruszają na wakacyjne wojaże, korzystając z każdej dostępnej okazji. Jeszcze bardziej cieszy nas, że podróżują ekologicznie – zamiast aut wybierając pociągi, a podróż powierzają PKP Intercity – mówi Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.

Rekordy PKP Intercity

Rekord dziennej liczby pasażerów pobity po raz kolejny podczas długiego wakacyjnego weekendu to kontynuacja trendu wzrostowej frekwencji w składach narodowego przewoźnika. Lipiec br. okazał się, po czerwcu i maju, kolejnym miesiącem rekordowego zainteresowania usługami PKP Intercity – blisko 6,5 mln pasażerów to o 34% więcej niż w lipcu 2019 roku (4,8 mln pasażerów). Od stycznia do lipca br. pociągi PKP Intercity wybrało już ponad 32 mln osób. To ponad 15 mln więcej (90%) niż w tym samym czasie w ubiegłym roku – wówczas po 7 miesiącach było 16,8 mln pasażerów. To także 16% lepszy wynik niż w analogicznym okresie rekordowego do tej pory 2019 roku.

Atrakcyjne ceny biletów, m.in. dzięki nowej ofercie Taniej z Bliskimi, i systematyczna wymiana taboru na nowy lub zmodernizowany, istotnie przyczyniają się do rosnącej frekwencji.

Codzienne decyzje Polaków mają również wpływ na środowisko, bowiem kolej jest najbardziej ekologicznym środkiem transportu zbiorowego. Dzięki nim Polacy codziennie przyczyniają się do redukcji emisji CO2 do atmosfery.

Dodaj komentarz